Los Angeles se je po dveh minutah in pol podaljška veselil devete zmage sezone. Foto: Reuters
Brent Burns (San Jose Sharks) - Anže Kopitar in Jonathan Quick (Los Angeles Kings)
Los Angeles je doma v Staples Centru na zadnjih 12 derbijih s San Josejem iztržil 11 zmag in en poraz v podaljšku. Foto: Reuters
Kopitar odločil v podaljšku

"Trda tekma, veliko je bilo naletov. Kot v končnici. Vedno je tako, ko igramo proti San Joseju. Odloča igra z igralcem več oziroma manj na ledu," je povedal Kopitar in dodal, da je pred zadetkom dobro slišal navijače, kako ga spodbujajo s tribun: "Streljal že enkrat, streljaj!"

Poleg ključnega zadetka, ki ga je po lepi podaji Doughtyja dosegel po dveh minutah in pol podaljška, je bil Hrušičan tudi podajalec pri "power-play" golu Justina Williamsa za izenačenje na 3:3 v 53. minuti.

Statistika Anžeta Kopitarja:
zmagoviti gol v podaljšku in podaja za 3:3 (oboje PP), +/- 0, 4 streli v okvir vrat, 1 mimo, ukraden plošček, blok, buliji 12-6 (67 %), 28 izmen za 23:24 igre.

Sharksi kar trikrat vodili

Za gostitelje sta zadela še Drew Doughty in Jarret Stoll, vratar Jonathan Quick pa je na prvem letošnjem derbiju Pacifiške skupine ustavil 17 strelov. Morski psi so povedli že v 13. sekundi tekme z golom Marca Eduarda Vlasica, na tekmi pa so skupno kar trikrat povedli, zadela sta še Joe Pavelski in Logan Couture. V zadnji tretjini so Kralji povsem omrtvili tekmece in jim dopustili le tri strele v okvir vrat.

Ko je v 2. krogu lanske končnice Los Angeles izločil San Jose, se je pet od sedmih tekem končalo le z zadetkom razlike. Tako je bilo tudi tokrat. "Morski psi so letos najboljša ekipa zahodne konference. Bila je prava bitka, saj so res dobra ekipa," je po zmagi dejal Wiliams.

Colorado ostal brez 1. vratarja?
V Denverju se je prostovoljno policiji predal vratar Semjon Varlamov, ker je obtožen zaradi nasilja na domu. 25-letni ruski vratar je trenutno v zaporu do obravnave pri sodniku.
Varlamov je nosilec presenetljivega letošnjega uspeha Colorada, ki pod taktirko Patricka Royja vodi v Centralni diviziji. Z Rusom v vratih so Avsi dobili 7 tekem, izgubili pa le eno, pri tem je ubranil 94,5 odstotka vseh strelov in prejel le 1,76 gola na tekmo. Varlamov je ob Sergeju Bobrovskem tudi prvi kandidat za mesto 1. vratarja Rusije na domačih olimpijskih igrah v Sočiju.