Anže Kopitar je na začetku 3. tretjine pri izidu 2:1 z natančnim strelom pospravil odbitek v mrežo in s 15. golom sezone potrdil nujno potrebno zmago Los Angelesa, ki se srdito bori, da bi lahko branil naslov prvaka v letošnji končnici. Foto: AP
Mike Richards (Los Angeles Kings)
V postavo Kraljev se je vrnil center Mike Richards, ki je bil pred meseci odslovljen, a si noben klub ni upal vzeti njegove dolge in visoke pogodbe. Po nekaj tekmah v AHL-u se je nekdanji zvezdnik lige pričakovano vrnil v matični klub, saj se je poškodoval 3. center Jarret Stoll. Po pretresu možganov in 6 tednih odsotnosti se je vrnil tudi branilec Alec Martinez. Foto: Reuters
Andrew Hammond in Erik Karlsson (Ottawa Senators)
Ottawa z vratarjem - novincem Andrewom Hammondom še najprej blesti. Tokrat so Senatorji s 5:2 premagali San Jose in prišli do izkupička 15-1-1 na zadnjih 17 tekmah! Posledica - na 8. mestu Vzhoda so za točko prehiteli Boston. Foto: Reuters
Kopitar prva zvezda tekme v Newarku

"Če bomo še naprej igrali tako, ne izgubljali ploščka in igrali večino časa z njim, bo z nami vse v redu," je bil Kopitar po 72. tekmi sezone za Kralje prepričan, da se bo prvakom uspelo prebiti v končnico.

A slavili so tudi vsi tekmeci za končnico
Tokrat so v Newarku Kingsi opravili svoje in odpravili Devilse, a sočasno so zmagali prav vsi neposredni tekmeci: Calgary (3:2 nad Coloradom), Winnipeg (4:1 pri Edmontonu), Minnesota (2:1 pri Torontu). Slavil je tudi desetouvrščeni klub Zahoda Dallas (4:3 nad Buffalom). Skratka - v zadnjih desetih tekmah rednega dela se obeta divji boj za "playoff".

Kalifornijci so povedli v 11. minuti, ko je Kopitar pustil plošček Andreju Sekeri in slovaški branilec je dosegel svoj prvi gol v dresu Los Angelesa. Ob izteku 1. tretjine so Kralji podvojili prednost, ko so izkoristili prednost dveh igralcev: AK11 in Gaborik sta kombinirala, slovaški ostrostrelec pa je na drugi vratnici našel Tylerja Toffolija, ki se je z 21. golom sezone odkupil za neumnost na zadnji tekmi proti Vancouvru.

Piko na i postavil s 15. golom sezone
Končni izid je slovenski center in prva zvezda tekme postavil v 46. minuti, ko je skorajda iz mrtvega kota v mrežo pospravil odbitek in s tem dosegel 15. gol sezone. Skupaj z dvema podajama je "Kopi" pri 57 točkah na 69 odigranih tekmah in je znova najučinkovitejši igralec Los Angelesa. Kralji so sicer Vrage omejili na vsega 20 strelov v okvir vrat Jonathana Quicka.

vodijo in so željni maščevanja
Po zaslugi 27-letnega Hrušičana so Kingsi zmagovito začeli turnejo petih tekem, kjer pa jih že v noči na sredo čaka nova ponovitev velikega finala - lanskega z NY Rangersi (4:1 v zmagah). Toda Newyorčani so letos še boljši, saj so se z izrednimi igrami v zadnjih tednih prebili proti vrhu, z nedeljsko visoko zmago nad vodilnim klubom Zahoda Anaheimom (7:2) pa so tudi prevzeli 1. mesto v Ligi NHL.