Mikkel Boedker je v Phoenixu dosegel prvi trojček v karieri. Foto: Reuters

estih golih v Los Angelesu so hokejisti Edmontona manj kot 24 ur pozneje dobili še "porcijo" v Arizoni, kjer so izgubili s 7:4. Oilersi po štirih tekmah še niso okusili slast zmage.

Kojoti so si prednost dveh zadetkov priigrali v drugi tretjini, srečanje pa odločili sredi druge tretjine, ko sta zadela Mikkel Boedker in Martin Erat. Boedker, 24-letni danski napadalec, je dosegel prvi trojček v karieri. Na zadnjih treh tekmah je dosegel pet golov. Edmonton je na štirih tekmah prejel kar 23 zadetkov.

Preostali dve tekmi nista dali zmagovalca po rednem delu. Calgary je v podaljšku presenetil Chicago (1:2). Srečanje je v 65. minuti odločil Mikael Backlund. Junak je bil vratar gostov Jonas Hiller, ki je ustavil 49 strelov. V 54. minuti mu je shutout preprečil Andrew Shaw.

Boston je po kazenskih strelih s 3:2 slavil v Detroitu. David Krejči in Reilly Smith sta zadela v rednem delu, nato pa še izkoristila kazenska strela. Razmerje v strelih na gol v rednem delu je bilo 35:18 v korist Bruinsov.

Še novica iz Los Angelesa. Branilec Jake Muzzin je podaljšal pogodbo z Los Angeles Kingsi še za pet let, kar mu bo navrglo 20 milijonov dolarjev. 25-letnik v tej sezoni zaradi poškodbe še ni stopil na led, po navadi pa igra v prvem branilskem paru z Drewom Doughtyjem. Lani je bil s šestimi zadetki v končnici najboljši strelec med branilci.

DETROIT - BOSTON ** 2:3
CHICAGO - CALGARY * 1:2
ARIZONA - EDMONTON 7:4