Zmago vancouvra sta potrdila brata Sedin, ki sta po 12 tekmah spet zaigrala v istem napadu. Foto: Reuters
Cory Schneider je že drugo tekmo v vratih uspešno zamenjal Roberta Luonga. Foto: Reutsers
Los Angeles je v končnici izgubil šest od zadnjih sedmih tekem. Kljub zmagi na tretji tekmi so v dveh domačih dvobojih dosegli le dva gola. Power play: 0/11. Foto: Reuters

Junak tekme je bil vratar gostov Corey Schenider, ki je ustavil 43 strelov, vključno s kazenskim strelom Dustina Browna za izenačenje na 2:2 slabih 15 minut pred koncem. Kazen je sledila le 22 sekund pozneje.

Kopitar zadel prvič v letošnji končnici
Kopitar je s prvim golom v letošnji končnici Kralje povedel v vodstvo v 13. minuti s strelom iz zapestja po napaki Masona Raymonda. V 25. minuti je izenačil Alexander Edler, štiri minute pozneje pa je Vancouver povedel po zadetku Kevina Biekse.
Canucksi končno izkoristili power play
Končni izid je v 46. minuti postavil Henrik Sedin. Med podajalci je bil tudi njegov brat dvojček Daniel, ki se je vrnil po 12 tekmah odsotnosti. Edler in Sedin sta zadela ob igralcu več, kar sta prva izkoriščena "power playa" Canucksov v seriji. Vratar LA-ja Jonathan Quick je ustavil 27 strelov.

Najboljše moštvo rednega dela še nikoli ni doživelo "metle"
Kralji so zapravili priložnost, da bi postali prvo moštvo v zgodovini, ki bi z "metlo" izločilo najboljšo ekipo rednega dela. Los Angeles je dobil le eno serijo končnice od leta 1993, ko je bil član ekipe še Wayne Gretzky. To se je zgodilo leta 2001. Peta tekma bo v nedeljo v Vancouvru.

Sedin: Za napredovanje imamo manj kot 5 odstokov možnosti
"Ta zmaga še vedno ne spreminja ničesar," ni bil pretirano vzhičen Daniel Sedin in dodal: "Še vedno so se samo tri moštva v zgodovini vrnila po zaostanku 3:0. No, možnosti so še, na nas ni nobenega pritiska. Vemo, da je za napredovanje manj kot 5 odstotkov možnosti."

10 golov Pittsbugha v Philadelphii
Pravi stampedo pa so v Philadelphii uprizorili že odpisani hokejisti Pittsburgha, ki so Letalcem nasuli kar 10 golov, od tega devet v prvih dveh tretjinah. Prva tretjina je bila še dokaj izenačena (4:3), potem pa je v 13 minutah drugega dela padlo pet golov. Jordan Staal je dosegel hat trick, Jevgenij Malkin je zabil prva dva gola v končnici, med strelce pa se je vpisal tudi Sidney Crosby. Pingvini so zaostanek v seriji znižali na 3:1.
Senatorji v podaljšku izenačili na 2:2
Ottawa je v podaljšku s premagala New York Rangerse in serijo izenačila na 2:2. V trtji minuti dodatka je zadel Kyle Turris. Senatorji, ki so v drugi tretjini izničili dva gola zaostanka, v celotni seriji v rednem delu še niso vodili.