Hokejisti Slovenije so se izkazali z učinkovito igro in so kar s 5:1 premagali Avstrijo. David Rodman (na fotografiji) je prispeval dve podaji. Foto: EPA

Robert Kristan je zbral 35 obramb. Slovenija je povedla v 13. minuti, ko je Jeglič po podaji Davida Rodmana izkoristil številčno prednost. Le dobri dve minuti pozneje je Davida Madlenerja (24 obramb) premagal Anže Ropret, še pred koncem prve tretjine pa je Avstrijcem upanje vlil Manuel Ganahl, ki je v podaljšku odločil četrtkov obračun med Avstrijo in Korejo.

V drugi tretjini je edini zadetek (po podaji Kena Ograjenška) dosegel Jurij Repe, kar je prvi zadetek mladega hokejista v članski reprezentanci.

V zadnji tretjini sta za visoko slovensko zmago poskrbela Jeglič (podajalec je bil spet Rodman) in Andrej Hebar. Razmerje v strelih je bilo 36:29 v korist Avstrijcev.

Po zmagi nad Poljaki so tako risi v Katovicah pod vodstvom novega selektorja Nika Zupančiča premagali drugega tekmeca v dveh dneh, v soboto pa jih čaka še Koreja.