Zmaji imajo še vedno velike težave na domačem ledu. V nedeljo so proti Asiagu končali niz 20 zaporednih porazov na Celovški 25 (5:1). Vse je kazalo, da jim bo uspelo nadgraditi dobro predstavo, a so v druge pol ure naredili številne napake. To je bil že deveti poraz na desetih domačih tekmah v tej sezoni.

Dunajčani so prišli v Ljubljano v veliki krizi, saj so dobili le dve od zadnjih 12 tekem. Trener Marc Habscheid se je moral posloviti. Njegov pomočnik Christian Dolezal je prevzel odgovorno nalogo.

Odlična igra zmajev v prvi tretjini
V prvi tretjini so bili Ljubljančani precej boljši tekmec. Trevor Gooch je poslal plošček med nogama vratarja Lorenza Widhalma v vratnico. Sodnika sta si ogledala posnetek, a sta hitro ugotovila, da plošček ni prečkal golove črte. Dunaj je zapretil iz protinapada. Max Stiegler je zadel vratnico v 9. minuti z diagonalnim strelom.

V 13. minuti je Žiga Pavlin priboril plošček za vrati, Jaka Šturm je podal pred gol, Žiga Mehle pa je plošček iz bližine potisnil v mrežo. Dve minuti pred koncem uvodne tretjine je moral na kazensko klop napadalec gostov Rok Tičar. Ob prednosti igralca več je na 2:0 povišal Ville Leskinen.

Lorenz Widhalm, ki je dobil priložnost namesto prvega čuvaja mreže Stefana Steena, je imel precej dela v uvodne pol ure. Foto: SŽ Olimpija

Dva gola Dunaja v 52 sekundah
Na začetku druge tretjine je bil izključen še Dominic Hackl in ves čas je bilo vroče pred vrati Dunaja. Olimpiji nikakor ni uspelo zadeti še tretjič in kazen je sledila hitro. Dunaj je sredi druge tretjine močno pritisnil. Lukas Kainz je z diagonalnim strelom z leve strani matiral Lukaša Horaka. Le 52 sekund zatem je izenačil Trevor Cheek iz bližine po podaji Nikolausa Hartla z desne strani. Jezni trener Antti Karhula je takoj vzel pol minute odmora.

Cheek mojstrsko odločil tekmo
Tudi v zadnji tretjini zmaji niso našli prave igre, sprožili so le pet strelov na vrata. Odločitev je padla dve minuti in pol pred koncem, ko je spretni Cheek po desni strani ušel obrambi Olimpije, zadrsal sam pred Horaka in ga ukanil s strelom pod prečko. Horak je že minuto in 49 sekund pred koncem zapustil vrata, a se pritisk ni obrestoval in razočaranje po zadnjem pisku sirene je bilo veliko. Končno razmerje v strelih je bilo 23:30.

Ljubljančani so dobili le eno od štirih zaporednih tekem na domačem ledu, v petek pa jih čaka težko gostovanje v Linzu.

Zadetki s tekme SŽ Olmpija – Dunaj

Mehle: Ponavlja se ista zgodba na vsaki domači tekmi
"Ponavlja se ista zgodba na vsaki domači tekmi. Nadzorujemo potek igre, nato pa nam pade zbranost. Dobimo nekaj poceni zadetkov in tekma se zlomi v smer tekmeca. Dunaj je dosegel odločilni zadetek po naši napačni menjavi. Vsi smo po nedeljski zmagi nad Asiagom dobili zalet in pričakovali smo novo zmago. Dunaj ni v formi v letošnji sezoni in priložnost je bila lepa," je povedal Mehle.

Kapel: Druga tretjina nas je že večkrat pokopala v domači dvorani
Napadalec Rok Kapel je dodal: "Dve minuti v drugi tretjini sta bili usodni. To se nam je zgodilo že večkrat. Druga tretjina nas je že večkrat pokopala v domači dvorani. V zadnji tretjini smo prejeli še en zadetek po naši neumnosti. Vsako tekmo smo blizu, a si privoščimo kakšno napako preveč. Malo zmanjka na koncu tekem in imamo premalo točk. Na gostovanjih igramo bolje in v petek gremo v Linz po zmago."