Paul Huber je prejel kazen igre v 31. minuti. Zmaji so povedli s 3:1, a nato v drugi polovici srečanja niso več zatresli mreže Salzburga. Foto: SŽ Olimpija

Ljubljančani so v torek zvečer navdušili v dvorani Tivoli, ko so v pravem spektaklu premagali KAC s 7:6 po kazenskih strelih. Trener Antti Karhula je poudaril, da bo v zelo zgoščenem prazničnem sporedu, ko si tekme sledijo na dva dneva, menjal vratarja. Tokrat je priložnost dobil Luka Kolin, ki je že nekajkrat v tej sezoni navdušil.

Predan sijajno zadel plošček v zraku
Zmajem je uspel odličen start. Žiga Pance je v 3. minuti z leve strani podal pred vrata, kjer je Aljaž Predan spretno podstavil palico. Plošček je mojstrsko zadel v zraku in ga potisnil v mrežo. 23-letni Ptujčan se je vse od leta 2016 kalil v akademiji Salzburga, nato pa je igral tudi za drugo ekipo rdečih bikov v Alpski ligi. V prvi tretjini Salzburg ni našel prave igre, zmaji so bili bolj nevarni, sprožili so tudi 15 strelov na vrata.

Troy Bourke je prvi ukanil Luko Kolina, ki se je zbral 40 obramb. Foto: SŽ Olimpija

Dodero natančen ob prednosti igralca več
V 52. sekundi druge tretjine je moral na kazensko klop Tian Hebar zaradi spotikanja. Gostitelji so močno pritisnili, a je bil Kolin zbran. Ko je bil izključen Dennis Robertson, je Charlie Dodero v 25. minuti z močnim strelom poslal plošček pod prečko, Miha Zajc se je odlično postavil pred vrata in zakril pogled Atteju Tolvanenu, ki ni dovolj hitro reagiral. Veselje je bilo kratko, saj je že v naslednji akciji Troy Bourke znižal na 1:2. Florian Baltram ga je našel s podajo izza vrat, Bourke je preigral vratarja Kolina in poslal plošček pod prečko.

Gooch kaznoval grob nalet Huberja
Po pol ure igre je Mario Huber grobo naletel na Pavlina. Sodniki so si ogledali posnetek in zaradi naleta v glavo dosodili kazen igre. Olimpija je imela kar pet minut igralca več. Najprej "power play" ni stekel, nato pa je Trevor Gooch iz srednje tretjine hitro zadrsal proti vratom in z izjemnim strelom poslal plošček pod prečko.

Rdeči biki v 14 sekundah izenačili
Salzburg je pritisnil na začetku zadnje tretjine. Baltram je znižal na 2:3 v 45. minuti. Le 14 sekund zatem je Ali Wukovits z močnim strelom ob bližnji vratnici poslal plošček pod prečko. S tem je končal strelsko sušo, saj 47 tekem zapored ni zadel mreže.

Wukovits je bil nato še večkrat nevaren, zadel je tudi vratnico v 54. minuti. Tudi Olimpija je imela dve veliki priložnosti za vse tri točke. Marcel Mahkovec in Gooch sta po samostojnem prodoru prišla pred Tolvanena, ki pa je bil na pravem mestu.

Murphy kronal veliko premoč Salzburga v podaljšku
V podaljšku so bili rdeči biki v igri treh proti trem veliko boljši. Razmerje v strelih na vrata je bilo 5:0. Ryan Murphy je z diagonalnim strelom, z desne strani matiral Kolina v 64. minuti. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 44:27.

V soboto pomembna tekma v boju za deseto mesto
Ljubljančani so vseeno osvojili točko, čeprav bi lahko tudi vse tri. V soboto jih čaka izjemno pomembna tekma proti Asiagu v Tivoliju. Na ledeni ploskvi bodo deževali plišasti medvedki – na sporedu bo "teddy bear toss".