Junaka Panterjev na drugi tekmi konferenčnega polfinala: vratar Sergej Bobrovski in strelec zmagovita gola Gustav Forsling. Foto: Reuters

Po šestih minutah druge tekme je Toronto na domačem ledu vodil že z 2:0, potem ko sta zadela Alexander Kerfoot in Ryan O'Reilly. A od tega trenutka dalje se Sergej Bobrovski ni več dal premagati in je nabral 35 obramb, ki so Floridi omogočile preobrat.

Anton Lundell je še sredi 1. tretjine znižal na 1:2, odločilo pa je 66 sekund na začetku 2. tretjine, ko so Panterji zadeli kar dvakrat. Že v 19. sekundi nadaljevanja je bil natančen Aleksander Barkov, v naslednji minuti pa je ključni igralec Floride Matthew Thachuk zaposlil Gustava Forslinga, ki ni okleval in je zabil za 3:2.

Mačke domov z veliko prednostjo

Do konca se izid ni več spremenil, kljub razmerju strelov 37:29 za Toronto, s čimer je Florida dobila še drugo tekmo v mestu, ki se razglaša za središče hokejskega sveta. Javorjevi listi so sicer letos prvič po 19 letih le prišli v 2. krog končnice za Stanleyjev pokal, a zdaj so si doma izkopali veliko luknjo. Florida je namreč že poskrbela za senzacijo, ko je po sedmih tekmah izločila Boston, ki je v rednem delu ravno podrl vse NHL-rekorde po številu zmag in osvojenih točk.

"Letos se je na nas zgrnilo veliko stvari. To je končnica. Vedeli smo, da bodo trdno začeli tekmo. Morali bi začeti bolje, kot smo, in to je bilo odvisno od nas igralcev, ampak mislim, da so bile prilagoditve, ki smo jih storili med odmorom, odlične. Pomagalo je, da smo dvakrat zadeli. Veliko lažje je igrati s prednostjo," je zmagi dejal Tkachuk, ki dviga prah tako z učinkovitostjo kot ostrino v igri in v besedah na ledu.

38-letni center Joe Pavelski v prvem krogu končnice ni dosegel niti gola, zdaj pa je Seattlu v dveh tekmah natresel kar pet golov. Foto: Reuters

Pavelski prispeval zmagoviti gol

V Teksasu je bila drugačna zgodba: Dallas je pobudo na ledu pretvoril v zmago s 4:2 in izenačil konferenčni polfinale proti Seattlu na 1:1. Če so bili kar štirje goli na prvi tekmi zaman, je tokrat Joe Pavelski zadel samo enkrat, a zato prispeval na koncu zmagoviti gol. Veteran je ob številčni premoči v 37. minuti v mrežo pospravil odbit plošček za 3:1. Z golom in podajo sta se pri Zvezdah izkazala Wyatt Johnston in Tyler Seguin. Serija se zdaj seli v Seattle.