T. J. Oshie je dosegel odločilni zadetek na tekmi po podaji Nicklasa Bäckströma. Foto: Reuters

Igrali so, kot da jim gre za življenje, mi pa smo bili preveč ležerni, z mislijo, da imamo ob morebitnem neuspehu še eno priložnost. To moramo zdaj spremeniti za odločilno sedmo tekmo.

Ryan Callahan, napadalec Tampa Baya
Vodstvo Washingtona je po podaji izza gola podvojil Devante Smith-Pelly. Foto: Reuters

Šlo je za taktičen dvoboj, v katerem so morali gledalci na prvi zadetek čakati več kot pol ure. Šele v 36. minuti se je mreža prvič zatresla, na veliko veselje domačih navijačev pa je plošček iz nje pobral gostujoči vratar Andrej Vasiljevski.

Gostje so se branili brez izključenega Braydona Coburna, ki je moral zaradi zadrževanja s palico na kazensko klop, prednost igralca več pa je Washington izkoristil. Nicklas Bäckström je podal pred gol, kjer je Oshie s strelom iz zapestja zadel za 1:0.

Vodstvo Washingtona je sredi zadnje tretjine podvojil Devante Smith-Pelly, ki je zadel po Stephensonovi podaji izza gola. Številni so mnenja, da je prišlo v akciji za zadetek do prepovedanega dolgega strela, ki pa ga sodniki niso dosodili. Zmago gostiteljev je s strelom v prazno mrežo 49,7 sekunde pred koncem potrdil Oshie.

"Igrali so iz obupa. Takšno raven igre bi morali doseči, pa je nismo. Igrali so, kot da jim gre za življenje, mi pa smo bili preveč ležerni, z mislijo, da imamo ob morebitnem neuspehu še eno priložnost. To moramo zdaj spremeniti za odločilno sedmo tekmo," je po tekmi dejal napadalec Tampa Baya Ryan Callahan.

Sedma tekma bo v noči na četrtek ob 2. uri zjutraj po slovenskem času.