Anže Kopitar je prvi hokejist Los Angelesa, ki je zadel v novi sezoni Lige NHL. V lanski sezoni je Kopitar (v rednem delu) dosegel 35 zadetkov in imel še 57 podaj, kar je njegov rekord NHL-kariere. Foto: Reuters
Trenutek odločitve: v tretji minuti podaljška je Kevin Labanc "matiral" Jonathana Quicka. Foto: Reuters
Anže Kopitar prvi strelec Kingsov v novi sezoni

Los Angeles bi težko slabše začel tekmo. Že v 14. minuti je namreč San Jose vodil z 0:2 (Timo Meier, Evander Kane). A Kingsi hitro "našli" priključek. Pod prvi zadetek sezone se je podpisal - Anže Kopitar. Derek Forbort je začel akcijo, Alex Iafallo je plošček z drsalko preusmeril do Kopitarja, ki je bil spreten pred vrati Martina Jonesa.

Že v prvi minuti druge tretjine je izenačil Tyler Toffoli, izid pa se do konca rednega dela ni spremenil. Razmerje v strelih je bilo po 60 minutah 21:31.

V podaljšku je odločitev padla ob koncu tretje minute. San Jose je bil v protinapadu, pred gol je podal branilec Logan Couture, 22-letni ameriški hokejist Kevin Labanc pa je učinkovito zaključil akcijo.

Jonathan Quick je ubranil 30 strelov.

"Ko smo dosegli prvi gol, smo se nekako ustalili in začeli igrati, na žalost pa smo iz vsega potegnili le eno točko. Kljub temu menim, da je bila tekma za nas spodbudna. Seveda je še kaj, na čemer moramo delati, toda to je bila prva tekma v sezoni in ne more biti vse popolno," je povedal Kopitar.