Kapetan Los Angelesa Anže Kopitar je bil znova med najboljšimi posamezniki svoje ekipe. Na ledu je v 21 menjavah odigral sekundo manj od 17 minut, na vrata nekdanjega soigralca Cala Petersena je sprožil dva strela, enkrat ga je premagal. Polovično je bil uspešen tudi pri sodniških metih (8/16). Foto: Reuters

To je bila za Los Angeles že šesta zaporedna zmaga v gosteh, za nameček je vratar Cam Talbot ubranil vseh 24 strelov in svojo mrežo že 29-ič v karieri ohranil nedotaknjeno. Zmagoviti niz Los Angelesa v gosteh je najdaljši na uvodu nove sezone po nizih Toronta in Nashvilla, ki sta oba zmagala šestkrat zapored leta 2018.

Odkar je Cam Talbot postal redni vratar Los Angelesa, se je krivulja Kingsov obrnila navzgor. V Filadelfiji je ubranil vseh 24 strelov in dosegel 29. 'shutout' v karieri. Foto: Reuters

Pot do nove zmage je Los Angeles začel tlakovati v drugi polovici prve tretjine, ko je po odvzetem ploščku iz bližine po podaji z leve zadel Adrian Kempe. Že nekaj sekund pozneje so gostje rezultat podvojili, ko je po strelu Matta Royja Anže Kopitar preusmeril plošček v mrežo za svoj 399. zadetek v ligi.

Tudi v drugi tretjini je Los Angeles zadel dvakrat. Najprej je v 37. minuti Artur Kalijev izkoristil power play – Flyersi so imeli preveč igralcev na ledu – in s strelom iz zapestja zadel z desne strani. V izdihljajih tretjine je iz zapestja zadel še Trevor Moore, ki je po vnovični napaki gostiteljev zadel z razdalje.

Končni izid (0:5) je v 47. minuti postavil Blake Lizotte. Alex Laferriere se je za domačim golom dokopal do ploščka in ga nemudoma poslal proti Lizottu, ki je s silovitim strelom poskrbel za še peti plošček v mreži Cala Petersena, nekdanjega vratarja Kingsov, ki je sicer debitiral v vratih Philadelphie.

Grafiko zagotavlja sofascore.com

"Turneja po vzhodu se je na koncu izkazala za odlično. Našo igro so krasile odlične obrambe vratarja in pravočasni zadetki. Včasih je treba prepoznati, kam te pelje razpored. Philadelphia je igrala tretjo tekmo v zadnjih štirih dneh, zato je bilo zelo pomembno, da zadenemo prvi. Dva zadetka v prvi tretjini, en za drugim, sta nama zelo pomagala," je po tekmi priznal trener LA-ja Todd McLellan.

Serije gostovanj za Kingse še ni konec, v noči na četrtek jih čaka zelo težka preizkušnja v Las Vegasu, kjer se bodo pomerili z aktualnimi zmagovalci Stanleyjevega pokala, Vegas Golden Knightsi.

Ti so enkrat Kalifornijce v letošnji sezoni že premagali, v mestu angelov je bilo 3:4. Gostitelji bodo imeli tudi dobro popotnico, saj so v noči na nedeljo Colorado v svoji dvorani odpihnili s kar 7:0.