Jesperi Kotkaniemi je v drugi tretjini dvakrat premagal nerazpoloženega švicarskega vratarja Akiro Schmida. Foto: Reuters

Po uvodni tretjini brez zadetkov je Jesperi Kotkaniemi po 95 sekundah druge tretjine sprožil odličen strel z zapestja, manj kot dve minuti in pol pozneje pa je vratarja Akiro Schmida (po štirih doseženih golih ga je zamenjal Vitek Vaneček) premagal še enkrat. Carolina se ni ustavila, v drugi tretjini sta zadela tudi Jordan Staal in Martin Nečas.

Prednost 4:0 je pomenila brezskrben vstop v zadnjo tretjino, v kateri je izid v 44. minuti sicer znižal Miles Wood, a so gostitelji dosegli še dva zadetka (Jordan Martinook in Stefan Noesen).

Vratar Caroline Frederik Andersen je ubranil 28 od 29 strelov.

Na prvi tekmi je bilo 5:1. Na uvodnih dveh tekmah serije se je pri Carolini med strelce vpisalo kar devet različnih igralcev.

Serija se seli v New Jersey, tretja tekma bo v nedeljo.

Carolina je v prejšnjih dveh sezonah vsakič izpadla v drugem krogu.