Eric Pance je zadel za vodstvo železarjev, ki pa ni trajalo dolgo. Foto: BoBo

Miha Brus je bil še vedno poškodovan, Sebastjan Hadžić pa je prvič po vrnitvi zaigral. Obe ekipi sta napadalno začeli srečanje. Vratarja Žan Us in Patrick Machreich sta imela veliko dela.

V 14. minuti so imeli železarji prednost igralca več. Najprej je Eric Pance zapravil priložnost po podaji Nata DiCasmirra, nekaj sekund pozneje pa je v gneči pospravil plošček v mrežo za vodstvo Jesenic. Sledili sta dve zaporedni izključitvi na strani gostiteljev. Prvi poskus gostov so zlahka odbili, minuto pred koncem uvodne tretjine pa je Maximilian Wilfan izenačil.

Drugi del so bolje začeli gostje, ki so povedli po pol ure igre. Philipp Winzig je ušel v protinapad, natančno je sprožil za vodstvo Lustenaua. V 39. minuti je Marjan Manfreda krenil v napad, zelo spretno in natančno je podal do Saša Rajsarja, ki je poskrbel za izenačenje. Le 57 sekund zatem je za golom Jesenic sledila napaka, ki jo je unovčil Gatius Grinčiskis.

V zadnji tretjini so Jeseničani silovito pritisnili (streli na vrata 18:6), a niso bili učinkoviti, vedno pa je bil na pravem mestu Machreich. Končni izid je postavil Winzig v 46. minuti. Trener Nik Zupančič je že dve minuti in enajst sekund pred koncem iz vrat povlekel Usa, izključen pa je bil Stefan Hrdina, a tudi ob igri šestih proti štirim ni bilo znižanja.

V 2. krogu skupine za razvrstitev bodo Jeseničani gostovali v Feldkirchu.