Bostonov vratar Tuukka Rask je na šesti tekmi zbral 26 obramb, led je po podaljšku zapustil sklonjene glave. Foto: Reuters
Bobby Ryan
Bobby Ryan je bil v seriji nerešljiva uganka za hokejiste Bostona. Dosegel je štiri zadetke, na šesti tekmi se je izkazal tudi s podajo za zmagoviti gol, ki je Ottawo popeljal v konferenčni polfinale. Foto: Reuters

Gostitelji so sicer začeli dobro, po prvi tretjini so po golu Drewa Stafforda vodili z 1:0, a je Kanadčanom uspel preobrat. Najprej je izid poravnal Bobby Ryan, ki je izkoristil power play svoje ekipe. 30-letni napadalec je podstavil palico po strelu Dericka Brassarda in plošček preusmeril za hrbet vratarja Tuukke Raska. Slabih pet minut pozneje je Ottawo v vodstvo popeljal Kyle Turris, ki je s silovitim strelom iz zapestja plošček od desne vratarjeve vratnice poslal v mrežo.

Podaljšek je v zadnji tretjini izsilil Patrice Bergeron, potem ko je ubranjen strel Brada Marchanda s kančkom sreče iz bližine strpal v mrežo. V podaljšku so nato Senatorsi še drugič na tekmi izkoristili prednost igralca več na ledu, v 7. minuti dodatka je Clarke MacArthur iz bližine zadel po odbitem strelu z razdalje. Ottawa se bo v konferenčnem polfinalu Lige NHL pomerila z New York Rangersi.

Liga NHL, končnica, 1. krog

Vzhod:
Boston - OTTAWA 2:4
*2:3 (1:0, 0:2, 1:0)
Stafford 19., Bergeron 42.; Ryan 24., Turris 29., MacArthur 67.

ANAHEIM - EDMONTON

V krepkem tisku je izid v zmagah. Igrali so na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.