Hokejisti Medveščaka so se v vseh štirih sezonah igranja v Ligi Ebel uvrstili v končnico. Foto: MMC RTV SLO
Žiga Pance

Zagrebčani so zadnjič v razširjenem avstrijskem prvenstvu igrali v sezoni 2012/13, zadnja štiri leta pa so tekmovali v Ligi KHL. Zaradi velikih stroškov in tudi dolgov se je vodstvo Medveščaka odločilo za vrnitev v Ligo Ebel. Sodelovanje v tekmovanju mora potrditi do 15. marca.

"Zelo nas veseli ta odločitev. Zahvaliti se moramo vsem klubom Lige Ebel in tudi vodstvu za izkazano zaupanje. Vsekakor bomo poslali potrditev o sodelovanju v naslednji sezoni," so zapisali pri najboljšem hrvaškem klubu.

Leta 2010 in 2012 se je Medveščak uvrstil v polfinale, leta 2011 in 2013 pa je izpadel v četrtfinalu. V Ligi KHL so se medvedi le leta 2014 uvrstili v končnico, v zadnjih treh sezonah pa se niso prebili med najboljše.

Dunaj, Salzburg in KAC blizu polfinala
Na tretji tekmi četrtfinala Lige Ebel je KAC premagal Orle iz Znojma s 3:0 v sejemski dvorani v Celovcu in zdaj vodi že s 3:0 v zmagah. Pred 4.660 gledalci je vodilni zadetek za gostitelje dosegel Žiga Pance v 6. minuti po podaji Marca Richterja. Tri minute zatem je zadel še Thomas Koch, končni izid pa je postavil Stefan Geier v 42. minuti.

Salzburg je odpravil Gradec s 5:1. Bernhard Starkbaum je zbral 39 obramb, Luka Gračnar pa je bil znova na klopi. Branilci naslova si lahko že v torek zagotovijo polfinlno vozovnico. Tudi Dunaj vodi že s 3:0 proti Innsbrucku, tretjo tekmo je dobil s 7:4.

Pričakovano je najbolj napeta serija med Linzem in Bolzano. Italijani so v zadnjih minutah prišli do zmage v Linzu (0:2) in vodijo z 2:1 v zmagah.