Vratar Ottawe Craig Anderson je zbral kar 47 obramb, a poraza ni mogel preprečiti. Foto: Reuters

Odločitlna je bila deveta minuta podaljška, ko je 26-letni napadalec premagal odličnega Craiga Andersona (47 obramb) s strelom ob bližnji vratnici. "Vedno je poseben občutek, ko odločiš tekmo," je povedal Weise, ki mu je obakrat podal Torrey Mitchell. Montreal v seriji vodi s 3:0 in ima v sredo priložnost, da pomete s Senatorji.

Ottawa je vodila od 12. minute, ko je Careyja Pricea (33 obramb) premagal Clarke MacArthur. Montreal je imel v zadnjih dveh tretjinah veliko premoč (streli 31:15), vendar je bil Anderson razen v 55. minuti vselej na mestu.

Po podobnem scenariju se je odvijala tekma med NY Islandersi in Washingtonom. Gostitelji so povedli v 33. minuti, podaljšek pa je šest minut pred koncem izsilil Nicklas Backstrom. Srečanje je že v 15. sekundi podaljška odločil John Tavares. Islandersi v seriji vodijo z 2:1.

Na Zahodu je Chicago s 4:2 odpravil Nashville, Calgary pa z enakim izidom Vancouver. Obe ekipi v seriji vodita z 2:1.