Jan Muršak je na 30 tekmah dosegel 19 golov in dodal še 28 podaj, s čimer je bil najučinkovitejši igralec Olimpije. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Kevin De Vergilio
Kevin De Vergilio je trikrat premagal Michaela Ouzasa. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Andrej Hebar
Po golu Andreja Hebarja za 6:3 je bilo upanja za Medveščak vse manj. Foto: BoBo
Bežigrad
Na Plečnikovem stadionu se je zbralo 8.000 gledalcev. Foto: BoBo
Zmaji v zimski klasiki nadigrali Medveščak

Obračun 39. kroga Lige Ebel, ki ga je gostil Plečnikov stadion, je pomenil zadnjo tekmo Muršaka v dresu Olimpije, saj se Pesničan odpravlja v ZDA, kjer se bo najpozneje 19. januarja začela nova, a skrajšana sezona Lige NHL.

Muršak je na prazniku hokeja, ki si ga je ogledalo približno 8.000 gledalcev, poskrbel za potezo tekme, ko je za vodstvo z 2:1 preigral dva branilca Medveščaka, nato pa z bekhendom matiral še vratarja Michaela Ouzasa. Občinstvo se mu je po koncu srečanja ne samo za tokratno predstavo, ampak za vse, kar je dal Olimpiji v štirih mesecih, zahvalilo s skandiranjem "Muršak, Muršak!".

De Vergilio načel mrežo Medveščaka
Olimpija je začela tam, kjer je v petek na obračunu z Beljakom končala - z golom De Vergilia. 26-letni ameriški napadalec je po dobljenem sodniškem metu Chrisa D'Alvisa in gneči pred golom zbezal plošček za hrbet Ouzasa. Medveščak je izenačil v 13. minuti, ko je z modre črte ustrelil Saša Martinović, Curtis Fraser pa je spremenil smer ploščku in matiral Jerryja Kuhna.

Mojstrovina Muršaka za 2:1
Olimpija je kmalu spet povedla, za kar je bil zaslužen Muršak, ki je v pravem slalomu preigral dva branilca Medveščaka, nato pa z bekhendom poslal plošček mimo nemočnega Ouzasa, kar je bil tudi izid tretjine.

Dva zadetka zmajev v 14 sekundah
Zmaji so drugi del začeli sanjsko, saj so v razmiku 14 sekund dvakrat zatresli zagrebško mrežo. Najprej je ob prednosti igralca več de Vergilio za 3:1 preusmeril plošček po strelu Patricka Coulomba, nato pa je bil Muršak na pravem mestu še po strelu Žige Panceta in obrambi Ouzasa. Pesničan je plošček na desni strani potisnil v nebranjeni del mreže. Medveščak je pred koncem druge tretjine prek Adama Millerja znižal na 2:4. Razmerje strelov po dveh tretjinah je bilo 31:23 za goste.

Tretji gol De Vergilia, prvi Hebarja
Olimpija je povišala vodstvo v 46. minuti, strelec pa tretjič De Vergilio, ki je s strelom iz zapestja poslal plošček v levi zgornji kot Ouzasovih vrat. A že dobro minuto pozneje je bil Francois Bouchard na pravem mestu po obrambi Kuhna. Odgovor Olimpije je sledil kmalu, saj je Andrej Hebar v 50. minuti iz protinapada povišal na 6:3. Hebar je najprej nakazal podajo na drugo stran, nato pa s strelom med nogami presenetil Ouzasa.

Pance dokončno zatrl apetite Medveščaka
Medveščak je v 55. minuti prek Davida Brina, ki je preusmeril strel Andyja Serticha z modre črte, znižal na 4:6, nato pa se odločil, da bo že dve minuti pred koncem potegnil vratarja na klop in poskusil z igro na vse ali nič. Ta poteza se jim je kmalu maščevala, saj je Žiga Pance zatresel prazno mrežo. Piko na i četrti zmagi zmajev nad medvedi v letošnji sezoni pa je le nekaj sekund pred koncem postavil Jaka Ankerst. Končno razmerje strelov je bilo 40:39.

Olimpija bo v torek v zadnji tekmi za Bežigradom gostila še KAC. To bo preložena tekma 32. kroga, ki bo zelo pomembna v boju za 6. mesto.