Jeseničani ostajajo na devetem mestu Alpske lige. Trenerju Marcelu Rodmanu še ni uspelo zasukati krivulje navzgor. Foto: www.alesfevzer.com

Gostje, ki so na prvem mestu, so povedli že po dveh minutah in pol igre. Max Oberrauch je bil natančen iz bližine po lepi podaji Teemuja Virtale z desne strani. Jeseničani so imeli več strelov, a je bil odlični vratar Colin Furlong vedno na pravem mestu.

Rodman znižal s starim hokejskim trikom
Odlična naveza gostov je udarila tudi v 28. minuti, Virtala je izza vrat z bekhendom sijajno podal pred gol, kjer je Oberrauch poslal plošček pod prečko. Vratar Žiga Kogovšek je bil nemočen. David Rodman je v 34. minuti znižal na 1:2, s starim hokejskim trikom je izza vrat pridrsal pred gol in ukanil Furlonga.

Gostje dvakrat zatresli prazno mrežo
V zadnji tretjini so gostitelji silovito pritisnili (streli 19:8), vendar jim nikakor ni uspelo izenačiti. Marcel Rodman se je minuto in 19 sekund pred koncem odločil, da Kogovška vzame iz vrat in poskusi s šestim igralcem v polju. Železarji so dobili sodniški met, strel Davida Rodmana pred vrati se je odbil, v gneči pa je Raphael Andergassen z bekhendom prek celotnega igrišča zatresel prazno mrežo. Tudi pri zaostanku dveh golov je Kogovšek zapustil vrata, Armin Hofer pa je pol minute pred koncem s polovice igrišča znova zadel v prazno mrežo.

V soboto boj za osmo mesto proti Vipitenu
Razmerje v strelih je bilo 43:27 v korist slovenskih prvakov, ki bodo naslednjo tekmo odigrali že v soboto, ko bodo gostili ekipo iz Vipitena. Obeta se boj za osmo mesto, ki prinaša prednost domačega igrišča v uvodnem krogu končnice.

Jure Vnuk je po zmagi v Podmežakli v torek zvečer pojasnil, da je ekipo pripravljal predvsem za ključno tekmo v Renonu. Z zmago nad Rittnom imajo Ljubljančani že 11 točk naskoka in zelo težko jim bo odvzeti drugo mesto, ki prinaša prednost domačega ledu vse do finala. Zmaji so od 17. novembra izgubili le enkrat, sredi januarja je bil v Tivoliju po kazenskih strelih boljši vodilni Pustertal.

Olimpija znova blestela v zadnji tretjini
Kristijan Čepon je zadel v 5. minuti, a so gostitelji izenačili tri minute zatem, ko je bil natančen Stefan Quinz. Ritten je imel precej več strelov v uvodnih 20 minutah (13:3), večkrat se je izkazal Žan Us.

Miha Zajc, ki se je vrnil po odsluženi kazni dveh tekem, je v 24. minuti zadel za novo vodstvo Olimpije. V zadnji tretjini so zmaji znova blesteli. Nik Simšič in Žiga Pešut sta do 45. minute že odločila zmagovalca. Piko na i je postavil Aleš Mušič tri minute pred koncem, kapetan je zadel celo ob igralcu manj. Luka Vidmar je sedel na kazenski klopi.

Naporen teden bodo Ljubljančani sklenili v soboto v Dornbirnu, ko bodo igrali proti Bregenzerwaldu.