John Hughes se je dvakrat iz protinapada iz oči v oči znašel z gostujočim vratarjem, a ploščka mu ni uspelo poslati v mrežo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Boštjan Groznik
Boštjan Groznik se je v zadnji tretjini spopadel z Michaelom Siklinko. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Tilia Olimpija
Ljubljanske hokejiste že v nedeljo čaka težko gostovanje pri Sapi iz Székesfehérvárja. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Matthias Iberer, Toni Dahlman, Gradec
Matthias Iberer in Toni Dahlman sta svoji ekipi pomagala do zmage nad Jesenicami. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jaka Ankerst
Jaka Ankerst je dosegel edini zadetek za železarje. Foto: MMC RTV SLO
Hokejisti Jesenic želijo sezono čim prej pozabiti. Padcev je bilo precej več kot vzponov, nazadnje je v petek klub zapustil še kapetan Andrej Tavželj. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Medveščak
Hokejisti Medveščaka so v zgolj minuti in devetih sekundah zadnje tretjine Salzburgu nasuli kar štiri zadetke ter na koncu suvereno slavili s 6:3! Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zmaji v končnico s petega mesta

S porazom Ljubljančanom ni uspelo osvojiti četrtega mesta, ki v končnici prinaša pomembno točko. Zmaji so prikazali eno slabših predstav v letošnji sezoni, streljali so s praznimi naboji, zapravili so preveč lepih priložnosti. Grenkobo poraza so okusili tudi železarji, za katere je edini zadetek dosegel Jaka Ankerst.

Celovčani izkoristili 'power play'
Ljubljančani so tekmo začeli solidno, čeprav so gostje že v prvi minuti zatresli vratnico. Zmaji so v 12. minuti zaradi prekrška ostali brez Johna Hughesa, zaradi ugovarjanja pa je kazen 10 minut prejel še Ken Ograjenšek. Celovčani so nato izkoristili 'power play' in zadeli za 0:1. Odbiti plošček je v mrežo pospravil Christoph Brandner. Vodstvo so Celovčani podvojili dobro minuto pred koncem prve tretjine, potem ko je s strelom iz zapestja Jeana-Philippa Lamoureuxa premagal Johannes Kirisits. Olimpija je v prvih 20 minutah trikrat imela igralca več na ledu, a tega ni izkoristila. Razmerje v strelih na gol je bilo 12:14.

Ljubljančani niso bili pri strelu
Prepričljivejša igra gostov se je nadaljevala tudi v drugi tretjini, v 26. minuti je bilo že 0:3. Z razdalje je sprožil Maximillian Oliver Isopp, smer je ploščku z rahlim dotikom spremenil Manuel Geier in ga poslal v mrežo. Zmaji so v drugi tretjini pokazali zobe, večkrat so nevarno sprožili proti vratom, a se vratar Rene Swette ob poskusih Igorja Cvetka, Johna Hughesa in Erika Panceta ni dal. Na 0:4 je po podaji izza gola iz neposredne bližine s strelom ob vratnici povišal John Lammers. Ljubljančani enostavno niso bili pri strelu, nekaj sekund pred iztekom tretjine se je iz oči v oči z vratarjem znašel Hughes, ki pa je gostujoči gol grdo zgrešil.

V zadnji tretjini sta za vrhunec s plesom pesti poskrbela Michael Siklenka in Boštjan Groznik, še drugo izjemno priložnost pa je slabih sedem minut pred koncem iz protinapada zapravil Hughes.

Gradec hitro do vodstva
Jeseničani so v uvodnih minutah prvi zapretili na tekmi, strel Marjana Manfrede je ubranil Frederic Cloutier, v 8. minuti pa so gostitelji povedli. Po strelu Matthiasa Ibererja je odbiti plošček v mrežo pospravil Sven Klimbacher. Pri drugem zadetku Gradca se je s podajo z leve strani izkazal Patrick Harand, ki je pred golom lepo zaposlil Ibererja, ta pa je brez težav ugnal Gašperja Krošlja in zadel za 2:0.

Ankerst dosegel edini zadetek za železarje
V drugi tretjini je raven igre močno upadla, a so vseeno gostitelji v razmiku 88 sekund dosegli nova zadetka - prvega ob izteku 32. minute, ko je Grošlja premagal Yvan Busque, hip pozneje je po Ibererjevi podaji povsem neovirano mrežo zatresel še Sebastien Bisaillon. V zadnjem delu so gostje zaostanek znižali, po podaji Anttija Puse je prvič na tekmi domačega vratarja v 46. minuti premagal Jaka Ankerst. To pa je bil tudi končni izid, saj se mreži nista več zatresli, čeprav sta imeli obe moštvi po enkrat še prednost igralca več.