Vratar Andy Chiodo je eden najzaslužnejših za lepo bero točk Olimpije v zadnjem obdobju. Foto: Aleš Fevžer
Na Trgu republike drsališče

Zmaji so si pripravili odlično popotnico pred domačim spektaklom, t. i. zimsko klasiko, ko bodo naslednji dve tekmi Lige Ebel in še derbi z Jeseničani igrali na začasnem ledenem igrišču sredi prestolnice. V nedeljo se bodo na Trgu republike najprej pomerili s Sapo Fehervar.

Chiodo znova razpoložen
V Gradcu so domače moštvo strli s trdo in nepopustljivo obrambno igro. Slovenski prvaki so tokrat prvič igrali z zadnjima okrepitvama, Maticem Podlipnikom in Maksom Selanom, ki je na preizkušnji do 5. januarja.

Gostitelji so želeli takoj odločiti tekmo in že v uvodnih minutah silovito pritisnili. Clemens Unterweger in Mitch Ganzak sta bila nevarna, a je bil znova razpoložen ljubljanski vratar Andy Chiodo. Po prvi izključitvi pri Olimpiji je imel še dve dobri obrambi, v 8. minuti pa so imeli gostje spet igralca manj in v tem delu je Stephen Werner stresel okvir gola. V nadaljevanju je Kyle Medvec blokiral strel, ki je preprečil domače vodstvo.

Vodstvo tik pred koncem prve tretjine
Šele v 11. minuti je za prvi strel gostov poskrbel Anže Ropret, nato je vratarja Dannyja Sabourina preizkusil še Hunter Bishop. V 15. pa so ob že tretji izključitvi zeleno-beli imeli celo priložnost za vodstvo z igralcem manj, toda Aleš Mušič ni bil uspešen. Le 35 sekund pred koncem prvega dela pa so Ljubljančani poskrbeli za šok v dvorani, ko so po podaji Gregorja Koblarja izza gola in strelu Bishopa povedli.

V nadaljevanju je bil boj bolj izenačen, streli so bili sicer še vedno v korist domačih, toda oba vratarja sta bila zanesljiva. V 41. minuti je Chiodo znova ubranil dva nevarna strela, potem pa so spet udarili zmaji. Andrej Hebar je ušel v protinapad in lepo zaposlil Aljaža Uduča za 0:2.
Zadnji zadetek v prazno mrežo
Ropret bi lahko poskrbel za trdnejše vodstvo, a ni bil uspešen, zato pa so domači v 52. minuti znižali izid. V 55. minuti so imeli šestič igralca več, toda gostje so se ubranili, v 59. pa je sledila obramba tekme Chioda, ko je s palico v zraku odbil plošček po strelu Wernerja. Domači so nato skušali izenačiti še brez vratarja, toda gostje so z zadetkom na nebranjena vrata postavili piko na i.