Aleksander Ovečkin ni imel milosti do Detroita, ki se ob koncu rednega dela spopada s številnimi poškodbami, kateri posledica so tudi zadnji porazi. Foto: Reuters
Boston Bruins
Boston je povozil Toronto s kar 8:0 in s tem tudi "pometel" v letošnji seriji, saj so Kosmatinci dobili vseh 6 medsebojnih srečanj s skupnim izidom 36:10! Foto: Reuters
Corey Schneider (Vancouver Canucks)
Vancouver, ki je kot kaže obsojen na 2. mesto Zahoda, je izgubil pri odpisani Minnesoti z 2.0. Foto: Reuters
Jay Rosehill (Toronto Maple Leafs)
Javorjevi listi so se v zadnjih dveh mesecih sesuli sami vase in bodo znova ostali brez končnice. Ko/če se vanjo uvrsti Florida, bo Toronto edino moštvo lige, ki po "lock-outu" ni zaigralo v boju za Stanleyjev pokal. Foto: Reuters

Za Rdeča krila, ki so doživela že peti zaporedni poraz in sedmega na zadnjih 8 tekmah, je bila usodna prva tretjina, v kateri so gostje pod taktirko kapetana Aleksandra Ovečkina povedli z 0:3. Ruski superzvezdnik je dvakrat zadel ob številčni premoči, nato pa so Capitalsi do konca le uspeli zadržati lepo prednost.

24-letni Pesničan je odigral dobrih sedem minut, v 2. tretjini pa je v okvir vrat sprožil en strel.

Buffalo ohranja stik z Washingtonom
Prestolniki so z zmago ubranili 8. mesto Vzhoda, ki še kot zadnje pelje v končnico, lovijo jih pa Sablje, ki so prav tako prišle do pomembne zmage v gosteh. Buffalo je Tampo Bay odpravil s kar 7:3, po dva gola sta dala Jason Pominville in Mike Foligno.

Kot prvi na Vzhodu so si nastop v končnici tudi teoretično zagotovili NY Rangersi, ki so v čezmestnem derbiju s 4:2 premagali New Jerseyj.

Anaheim popestril "Divju Zahod"
Na Zahodu je Anaheim naredil uslugo Kopitarjevemu Los Angelesu in ostalim tekmecem San Joseja v boju za "playoff". Racmani so v gosteh Morske pse premagali s 3:5, z golom in dvema podajama pa je izstopal Bobby Ryan.

Med 7. in 11. mestom Zahodne konference tako ostajati samo dve točki razlike, pri tem pa se moštva iz Pacifiške divizije potegujejo še za 3. mesto, ki ga drži Dallas. Večino moštev do konca rednega dela sezone, ki se zaključi 7. aprila, čaka še največ 10 tekem.