Marc Andre Fleury je ustavil vseh 22 strelov. Foto: Reuters

Rangersi so se v Pittsburghu upirali do 31. minute, ko je Henrika Lundqvista (32 obramb) premagal Kris Letang. Zmago sta v zadnjih treh minutah in pol potrdila Jussi Jokinen in Jevgenij Malkin. Marc Andre Fleury je ustavil vseh 22 strelov na svoja vrata.

Brez točke je spet ostal močno kritizirani kapetan Pingvinov Sidney Crosby, ki ni dosegel gola že na 12 zaporednih tekmah končnice. A tokrat je 26-letni napadalec po dolgem času igral odlično. "Njegova igra je navdihnila vse. Bil je resnično nevaren," je Crosbyja pohvalil Letang.

Chicago je v vodstvo v 12. minuti popeljal Jonathan Toews, prednost pa je v drugi tretjini povišal Brandon Saad. Upanje gostom je v drugi minuti zadnjega dela povrnil Cody McCormick, a ste srečanje v samem zaključku tekme odločila Bryan Bickell in Saad. Bickell je k zmagi Blackhawksov prispeval tri točke. "V določenih delih tretje tretjine nismo delovali dobro, toda zdržali smo," je povedal Bickell.

V torek ob 4.00 bosta drugo tekmo odigrala Anaheim in Los Angeles. Kralji so prvo tekmo dobili po podaljšku s 3:2.