Eric Fehr (v sredini) v objemu s Chrisom Kunitzem po zmagovitem zadetku v 56. minuti. Foto: Reuters
Aleksander Ovečkin
Aleksander Ovečkin se je s soigralci takole veselil izenačujočega zadetka Marcusa Johanssona. Foto: Reuters

Enako je proti NY Islandersom uspelo Tampi Bay, ki je doma zmagala s 4:1.

Fehr se je veselil sladkega zadetka, saj je devet sezon igral za Washington, iz prestolnice v Pittsburgh se je preselil lani poleti. Podal mu je Jevgenij Malkin. Nekaj minut prej je na drugi strani izjemno priložnost za Capitalse zapravil Mike Richards.
Prvi zadetek je v 28. minuti dosegel Carl Hagelin po podaji Nicka Bonina izza vrat, nato je dve minuti pozneje pri gostiteljih Jason Chimera zadel vratnico, v 45. pa je ob "power-playu" izenačil Marcus Johansson, ki je prekinil črni niz Washingtona v tem elementu igre, saj predtem kar 15-krat zapored ni izkoristil številčne prednosti na ledu.
Gostje so imeli v prvih dveh tretjinah kar dvakrat več strelov od domačih hokejistov (14:28), Washington je v uvodnih 15 minutah na gol streljal vsega enkrat (!). Pittsburgh dveh tekem zapored ni izgubil že vse od srede januarja.
Tretja tekma bo v ponedeljek v Pittsburghu.