Dva gola in podajo je prispeval kapetan Aleš Mušič, ki napoveduje:
Dva gola in podajo je prispeval kapetan Aleš Mušič, ki napoveduje: "V nedeljo gremo v Brunico po pokal!" Foto: www.alesfevzer.com

Več kot 3.500 gledalcev je videlo odlično predstavo SŽ-ja Olimpije, ki je vse od začetka in gola že v 47. sekundi narekovala ritem, ključna pa sta bila zadetka Mihe Zajca in Aneja Kujavca v razmiku 13 sekund, ko je Olimpija po polovici igre povedla s 4:1. Eden izmed junakov zmage je bil z dvema goloma in podajo Aleš Mušič: "Nismo se predajali. Vedeli smo, da bomo obrnili serijo. Spočiti se moramo in – gremo v nedeljo v Brunico po pokal. Imamo psihološko prednost in to moramo izkoristiti." Premoč Olimpije kaže tudi razmerje v strelih: 32:21.

Šov hokejistov Olimpije in izenačenje finalne serije

Zadetek že po 47 sekundah
SŽ Olimpija, ki je bila v ponedeljek na videz že v izgubljenem položaju, saj je Pustertal povedel s 3:1 v zmagah, je udarno začela šesto tekmo finala. Gledalci so prvo darilo dobili že po 47 sekundah, ko je Janez Orehek (podajalec David Planko) po hitrem protinapadu z 10. golom sezone Olimpijo popeljal v vodstvo. Odlični vratar Colin Furlong je moral že ob prvem strelu iz mreže pobrati plošček ...

Kranjc spet naredil veliko napako
Pustertal je izenačil v 7. minuti. Veliko napako je naredil Aleš Kranjc, ki je plošček podaril italijanski ekipi. Žan Us je prvi strel še ubranil, v drugo ga je premagal Markus Gander. Po desetih minutah enakovredne igre je po napaki Armina Helferja na 2:1 ob igralcu več povišal Žiga Pešut po podaji Mušiča. Uvodna tretjina, v kateri je bila Olimpija zelo disciplinirana, se je tako končala z 2:1.

Mojstrovina Zajca z igralcem manj
V prvi polovici druge tretjine je trener Jure Vnuk veliko rotiral napadalne formacije, a učinka ni bilo. V 30. minuti pa izbruh navdušenja na tribunah: Miha Zajc je v trenutku, ko se je na led vrnil izključeni Aljaž Chvatal, z mojstrsko samostojno akcijo najprej osmešil Armina Helferja, nato pa velikopotezno premagal še vratarja Colina Furlonga. Vsekakor najboljša poteza finala, če ne celo sezone!

Finalna serija Alpske lige je izjemno razburljiva. Ko je v ponedeljek Pustertal povedel s 3:1 v zmagah, se je zdelo, da je vsega konec, toda zdaj je 3:3 in odločala bo sedma tekma. Pustertal sicer v tej sezoni še ni izgubil treh tekem zapored. Foto: www.alesfevzer.com

Mušič takoj kaznoval tvegano potezo gostov
Olimpijin nalet je 13 sekund pozneje izkoristil Anej Kujavec, kapetan Aleš Mušič ("power play" je izkoristil že po 17 sekundah) pa je v 33. minuti iz drugega poskusa poskrbel, da je v golu Pustertala odjeknila petarda. Pustertal se ni predal, Markus Gander je le devet sekund pred iztekom kazni Gregorju Koblarju v 36. minuti znižal izid. V 48. minuti je prazen gol (po podaji Jezovška) zadel Aleš Mušič in volkovi so bili tokrat nemočni. Scenarij s prejšnjih dveh tivolskih tekem, ko je Olimpija zapravila lepo prednost, se ni ponovil, izid v zmagah je izenačen na 3:3.

Finale državnega prvenstva bo zelo kratek
Ker bo Olimpija Alpsko ligo končala šele 21. aprila, se bo finale slovenskega državnega prvenstva med večnima tekmecema SŽ-jem Olimpijo in SIJ-em Acronijem Jesenicami (Pustertal je železarje izločil v polfinalu AHL-a) začel v torek, 23. aprila, na Jesenicah. Povratna tekma bo v četrtek, 25. aprila, v Tivoliju.