Na Zahodu grozi izpad tako Anaheimu kot Los Angelesu. Foto: Reuters

gubil drugo domačo tekmo. Nashville je bil tokrat boljši s 3:2 in prvič v klubski zgodovini v končnici vodi z 2:0.

Po izenačeni prvi tretjini so Predatorji odločilni korak naredili v drugi tretjini, ko sta za vodstvo s 3:1 zadela Craig Smith in Shea Webber. Pekka Rinne je ustavil 27 strelov. Poraz je v 58. minuti ublažil Nate Thompson.

Anaheim, ki je klonil tudi na zadnjem obračunu rednega dela, ni izgubil treh zaporednih tekem v svoji dvorani od sredine novembra. Nashville je v klubski zgodovini dobil le dve seriji v končnici, toliko kot jih je Anaheim zmagal samo lani, ko je igral v finalu Zahoda.

Moštva, ki so v končnici povedla z 2:0, so v zgodovini napredovala v 78,3 odstotka primerov.

Prednost domačega ledu si je povrnil St. Louis, ki je v Čikagu slavil s 3:2 in zdaj vodi v seriji z 2:1. Na Vzhodu so do prve zmage prišli Detroti Red Wingsi, ki so z 2:0 odpravili Tampo. New York Islandersi so v svoji prvi tekmi končnice v Barclays Centru v Brooklynu po podaljšku ugnali Florido s 4:3. Junak je bil Thomas Hickey, ki je zadel v 13. minuti podaljška.

V noči na torek bo Los Angeles, ki je izgubil obe domači tekmi, gostoval pri San Joseju.