Jeseničani so se že veselili preboja v polfinale, a bodo morali najprej odigrati še ponovljen podaljšek. Foto: www.alesfevzer.com

Jeseničani in Založani so se v petek v Podmežakli po 60 minutah razšli s 3:3. Sledil je podaljšek, ki pa je bil zaradi napake sodnika odigran napačno. Po pravilih Lige INL se v končnici igra dolgi podaljšek (20 minut) s petimi igralci na vsaki strani. Moštvi sta v petek odigrali kratki podaljšek – 5 minut, s štirimi igralci na vsaki strani. Kratki podaljšek se igra v rednem delu sezone v Ligi INL in v Ligi Ebel.

Jeseničani so v "power playu" dosegli zmagoviti zadetek, v 63. minuti je srečanje odločil Aleš Remar (4:3). V nedeljo so želazarji v Zalogu dobili še četrto tekmo (1:2) in se prebili v polfinale. Zdaj se stanje vrača na 3:0 v zmagah, v Podmežakli bo na vrsti še en podaljšek, Termin morebitne pete tekme na Jesenicah še ni znan.

Jeseničani bi se v primeru zmage srečali s Feldkirchom, prav tekma bo 21. marca, igrali bodo na štiri zmage. Drugi par je Lustenau - Zell am See.