Chicago, ki pred četrto tekmo, ni premagal vratarja Raska 129 minut, je tokrat dosegel kar šest golov. Foto: Reuters
Tri od štrih finalnih tekem so bile odločene v podaljšku. Foto: Reuters

Junak je bil branilec Brent Seabrook, ki je s strelom z desne strani Tuuko Raska premagal v 70. minuti. Blackhawksi so bili vseskozi v prednosti. Dosegli so prvi gol, vodili s 3:1 in 4:2, vendar so jih Bruinsi na začetku zadnje tretjine ujeli. V 52. minuti je za 5:4 zadel Patrick Sharp, a je že slabo minuto pozneje izenačil Johnny Boychuk.

Patrick Kane je prispeval gol in podajo za Chicago, ki je na prejšnjih treh tekmah premagal Raska le trikrat. 26-letni Finec je zaustavil 41 strelov, na nasprotni strani pa Corey Crawford 28. Za Boston je dva zadetka dosegel Patrice Bergeron, Zdeno Chara in Jaromir Jagr pa sta vknjižila po dve podaji.

Peta tekma bo v noči na nedeljo v Chicagu.

"Pogovarjali smo se, da je potrebno čim večkrat streljati na gol. Poskusil sem in plošček je našel pot v mrežo," je povedal Seabrook, ki je odločil tudi sedmo tekmo polfinala Zahoda, ko je Chicago ugnal Detroit. Boston je izgubil šele tretjič v zadnjih 14 tekmah.