Sidney Crosby je bil z dvema goloma eden od junakov prve tekme. Foto: Reuters
Jevgenij Kuznecov
Jevgenij Kuznecov je takole končal imenitno akcijo Washingtona za 2:2. Foto: Reuters
Lundqvist ni uspel preprečiti poraza Rangersov

V obračunu dveh superzvezdnikov je imel boljši večer Sidney Crosby (Pittsburgh), ki je na začetku druge tretjine v razmiku 52 sekund dosegel prva gola na tekmi. Na drugi strani je Aleksander Ovečkin znižal ob koncu iste tretjine, sredi zadnje pa je po odlični akciji s strelom v prazni del mreže izenačil Jevgenij Kuznecov.

Bonino preprečil preobrat
Odločilni gol je padel v 53. minuti, ko je Scott Wilson zdrvel v protinapad, našel osamljenega Nicka Bonina, ki je matiral Bradena Holtbyja in postavil izid tekme.

Fleury goste rešil muk
Gostitelji so imeli sicer še nekaj priložnosti, da se izvlečejo v podaljšek. Najlepšo so imeli tri minute pred koncem tekme, ko so nekaj dolgih sekund oblegali vrata Pittsburgha, vratar Marc Andre Fleury (33 obramb) je nekaj časa ostal celo brez palice, a je ohranil mrežo nedotaknjeno.

Crosby: Goli in točke pridejo v valovih
Lani je Crosby v celi seriji proti Washingtonu zbral le dve točki, tokrat pa ima toliko golov že na prvi tekmi: "To je hokej, včasih se pač stvari iztečejo tako. Nekaj časa je tvoja statistika prazna, nato zadetki pridejo v valovih."

Karlsson zadel iz mrtvega kota
Na drugi tekmi je Ottawa premagala New York Rangerse z 2:1. Odločilni gol je v 56. minuti dosegel Erik Karlsson, ki je streljal popolnoma iz mrtvega kota (kot bi pri nogometu izvajal kot), plošček pa se je odbil ravno tako, da je šel mimo Henrika Lundqvista v mrežo.