Tomaž Trelc in Kristjan Čepon

Fabian Dahlem ima še vedno veliko poškodovanih hokejistov. Manjkali so vratar Oliver Roy, Anže Ropret, Nik Pem, Roland Kaspitz, Boštjan Groznik in Fabian Scholz.

V uvodni tretjini sta bili ekipi precej izenačeni, gostitelji so bili nevarnejši, ko so imeli na ledu igralca več, a prednosti niso izkoristili. Njihovi tekmeci so prav tako zapretili vratarju Tomažu Trelcu, enkrat ga je rešil tudi okvir vrat.

V 28. minuti se je za strel od daleč odločil Gregor Koblar in presenetil vratarja Zoltana Hetenyja. Gostje so nato pritisnili z igralcem več, a se je obramba zmajev izkazala. Med 33. in 35. minuto je imela Olimpija kar dve minuti dva igralca več, izključena sta bila Bence Sziranyi in Ryan Martinelli, toda zadetka kljub nekaj nevarnim strelom ni bilo. Minuto in pol pred koncem druge tretjine so Madžari izenačili, Trelca je iz bližine ugnal Daniel Koger.

V zadnjem delu so si Ljubljančani priigrali številne priložnosti. Žiga Pešut, Koblar in Nardo Nagtzaam so bili zelo blizu golu. Zadel je Jure Sotlar iz bližine v 45. minuti. Lepo je spremenil smer ploščka pred vrati po strelu Maksa Selana. V zadnjih minutah so Madžari pritisnili, skušali so tudi brez vratarja, a jim ni uspelo izenačiti. Razmerje v strelih na vrata je bilo 24:25.
Dahlem navdušen nad predstavo
"Izjemna predstava mojih varovancev, saj smo imeli na voljo le enega tujca - pa še ta prihaja iz Nizozemske. Vsi nosilci igre so poškodovani. Tekmo smo končali s štirimi branilci in devetimi napadalci. Res sem zelo zadovoljen. Pred tekmo je kazalo, da smo brez možnosti, vsi igralci pa so odlično izpolnili naloge," je bil navdušen trener Dahlem.

V nedeljo bodo zeleno-beli gostovali v Bolzanu.