Connor McDavid je priigral zmago Kanadi v uvodni minuti podaljška. Foto: Reuters
Rusija je s 3:0 premagala Slovaško, o prvem mestu v predtekmovalni skupini A pa bo odločala torkova večerna tekma s Švedsko. Foto: Reuters
Rusi brez težav ugnali Slovake
Gusev z močnim strelom rusko prednost povišal na 2:0

Rusi, ki jih v torek čaka derbi predtekmovalne skupine A s Švedsko, so po zadetku Nikite Guseva (močan strel z razdalje) v 17. minuti povedli z 2:0, izid pa je ostal nespremenjen do finiša, ko so Slovaki tvegali in igrali brez vratarja, vendar prejeli še dva zadetka v prazen gol.
Veliko dela za Čehe proti Avstriji
Avstrijci so si z zmago nad Belorusijo zagotovili obstanek in v zadnjem krogu so lahko nastopili sproščeno. Na koncu jim je pripadlo 14. mesto na prvenstvu. Čehi so imeli kar precej dela, da so osvojili tri točke (4:3).
Čehi so preko Tomysa Hyke povedli že v 31. sekundi, Filip Chytil je v 3. minuti povišal že na 2:0 za Češko. Znižal je Konstantin Komarek v 18. minuti. Dominik Kubalik in Hyka sta zapečatila usodo Avstrijcev, ki jim nista pomagala niti gola Michaela Raffla v 51. in 58. minuti.
Južna Koreja dosegla le štiri gole
V skupini B v Herningu so Norvežani odpravili Južno Korejo s 3:0. Korejci se poslavljajo od elitne skupine, saj so v sedmih krogih zbrali sedem porazov, dosegli so štiri gole in jih prejeli kar 48. Norvežani so s prvo zmago po rednem delu končali na sedmem mestu.
McDavid odločil na začetku podaljška
Na večerni tekmi so imeli Kanadčani kar precej dela z Latvijci, saj je bil izid po rednem delu 1:1. V 46. sekundi podaljška je zadel Connor McDavid in Kanadi priboril pomembni dve točki. S 16 točkami vodijo Američani pred Finci (13) in Kanadčani (12), četrti so Danci (11).