Žiga Jeglič je bil izbran za igralca tekme. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Strel ob golu Klemna Pretnarja je bil tako silovit, da je bil potreben ogled videoposnetka. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Mitja Šivic je dosegel prvi gol na prvenstvu. Foto: Iztok Novak
David Rodman
Brata David in Marcel Rodman še nista pokazal vsega, kar znata. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Južnokorejci brez možnosti proti risom

Zmaga varovancev Johna Harringtona v nobenem trenutku ni bila vprašljiva. Veliko dela je bilo opravljenega že v 1. tretjini, ki so jo risi po golih Jana Muršaka, Aleša Kranjca in Roka Tičarja dobili s 3:0. V nadaljevanju so Slovenci brez težav branili prednost, čeprav so Južnokorejci dobro grizli. Končno razmerje strelov je bilo "le" 34:28 v slovensko korist. Za igralca tekme je bil izbran Žiga Jeglič.

Semafor že v 7. minuti kazal 2:0
Slovenci so hitro pokazali, kdo je gospodar na ledu. Potem ko si je David Rodman ob ogradi priboril plošček, je ta prišel do Jana Muršaka, ki je prodrl pred korejski gol in matiral Je Sung Parka. Manj kot dve minuti kasneje je v protinapadu s strelom za bližnjo vratnico Parka premagal še Aleš Kranjc. Tretji gol je v 13. minuti prispeval Rok Tičar, ki je ob številčni prednosti zaključil šolsko akcijo Žige Jegliča in Jana Urbasa.

Milovanovič pokril Hočevarja, Kim v polno
Korejci so zadeli po samo 21 sekundah 2. dela. Kapetan Kim Woo Jae je ustrelil z modre črte in presenetil Andreja Hočevarja, ki ploščka ni videl, saj je pred njim stal Jakob Milovanovič. Malo kasneje je imela Slovenija več kot minuto dva igralca več na ledu, a prednosti ni izkoristila. Še več, ni si priigrala nobene priložnosti, kar je nekoliko razjezilo okoli 2.000 gledalcev v Tivoliju, ki so risom namenili nekaj žvižgov.

Videoposnetek ob Pretnarjevem golu
V 26. minuti je Klemen Pretnar povišal na 4:1. Zadetek so priznali šele po ogledu videoposnetka, saj se je plošček odbil od notranjega okvira vrat. Prednost 5:3 je med 31 in 33. minuto zapravila tudi Južna Koreja. Kmalu je sledila kazen. Ob igri 5:4 se je v protinapadu sam znašel Mitja Šivic, ki je Parka rutinirano matiral. Korejci so kmalu vrnili udarec, ko je bliskovito akcijo končal Woo Sang Park. Plošček se je v mrežo odbil od Hočevarja.

Končno zadetek v režiji bratov Rodmanov
Po 33 sekundah zadnjega dela je padel 6. slovenski gol v režiji "dolžnikov" s prejšnjih tekem podajalca Marcela Rodmana in strelca Davida Rodmana. Mlajši od bratov Rodman je korejskega vratarja premagal s strelom med nogami z desne strani. Prvi napad se je izkazal tudi v 47. minuti, ko je po akciji M. Rodmana plošček v mrežo zbezal Muršak. V 55. minuti se je med strelce vpisal Tomaž Razingar, ki je prejel podajo Mitje Šivica izza gola, nato pa zadel v polno. Zadnje dejanje tekme je vendarle pripadlo Azijcem: Hyun Min Ahn je v protinapadu poskrbel za 3. korejski gol.

Slovenija se bo v petek (20.00) v zadnji tekmi prvenstva pomerila z vodilno Madžarsko. Za napredovanje med elito je potrebna zmaga.