Rick Nash je Kanadi zagotovil prvo mesto v skupini F. Foto: Reuters
Hokejisti Češke
Hokejisti Češke so dobili vse tekme na tem svetovnem prvenstvu. Foto: Reuters
Pavol Demitra
Kapetan je po tekmi pomahal v slovo: Pavol Demitra je končal reprezentančno kariero, vendar ne tako, kot si je želel, saj se Slovaki niso prebili v četrtfinale. Foto: Reuters
Norvežani so si zadnji zagotovili nastop v četrtfinalu. Foto: Reuters

Kanadčani so povedli že v 68. sekundi, ko je James Neal izkoristil podajo Jasona Spezze. V 4. minuti je ob "power playu" izenačil David Petrasek. V 14. minuti je John Tavares poskrbel za novo vodstvo Kanade, nato pa je v 31. minuti moral na kazensko klop. Mattias Tedenby je že po 18 sekundah unovčil prednost igralca več. V 53. minuti so imeli Kanadčani igralca več in zmagovalca je odločil Rick Nash.
Švedi niso bili pretirano razočarani, saj se bodo Kanadčani pomerili z Rusijo, lani je bila v Nemčiji prav tako v četrtfinalu boljša "zbornaja komanda" s 5:2. Švede čakajo Nemci, ki niso imeli nobenih možnosti proti Češki (2:5).

Holtet najboljši strelec prvenstva
Norveška je v skupini F premagala Francijo s 5:2 in se prebila v četrtfinale. Končala je na tretjem mestu in se bo v četrtfinalu srečala s Finsko. Blestel je Marius Holtet, ki je dosegel štiri zadetke. Holtet je v letošnjem švedskem prvenstvu, kjer igra za ekipo Färjestad Karlstad, dosegel le štiri gole, na svetovnem prvenstvu na Slovaškem pa je zdaj s šestimi zadetki prvi strelec. Polarni medvedje so se šele drugič, odkar je bil leta 1992 uveden zdajšnji sistem tekmovanja, prebili v četrtfinale. Navdušuje zlasti njihova napadalna učinkovitost, saj so Norvežani po navadi težko dosegali zadetke, na letošnjem SP-ju pa so jih dosegli že 22.
Povratek Fincev po 0:2
Finci so v dramatični tekmi v Bratislavi po kazenskih strelih ugnali Ruse, po rednem delu je bilo 2:2. Rusi so v 5. minuti v razmaku 12 sekund povedli z 2:0. Natančna sta bila Nikolaj Kuljomin in Ilja Nikulin. V 27. minuti je znižal Mikko Koivu, Še pred koncem druge tretjine pa je izenačil Janne Niskala. Jarkko Imonen in Koivu sta zadela pri kazenskih strelih, finski vratar Teemu Lassila pa je obranil strela Ilje Kovalčuka in Alekseja Morozova.

Gostitelji turnirja Slovaki so na tekmi, ki ni odločala o ničemer, s 4:1 premagali Dansko in končujejo prvenstvo. Kapetan Slovaške, 36-letni Pavol Demitra, je po tekmi potrdil, da je zadnjič igral za izbrano vrsto.