Martin Brodeur je sodeloval pri vseh naslovih New Jerseyja. Foto: Reuters

Vragi so imeli nekaj sreče, saj so v uvodni tretjini v razmiku treh minut s pomočjo odbitka dosegli dva gola in povedli z 2:1. V zadnji tretjini je Ilja Kovaljčuk le še potrdil skupno zmago.

Brodeur se veseli počitka pred finalom
"V tej seriji smo igrali trdo in zelo dobro. V prvem krogu smo malce trepetali, da smo se izvlekli, zdaj pa je šlo precej lažje. Zelo bomo veseli, da bomo imeli nekaj dni prosto, da se odpočijemo in napolnimo baterije," je bil zadovoljen 40-letni vratar New Jerseyja Martin Brodeur.

Na lovu na četrti naslov
New Jersey je tretjič v klubski zgodovini v končnici izločil Philadelphio, v prejšnjih dveh primerih je pozneje tudi osvojil Stanleyjev pokal (1995, 2000). Vragi imajo v vitrinah še en naslov - leta 2003, ko so tudi zadnjič igrali v konferenčnem finalu.
Liga NHL, končnica, konferenčni polfinale, Vzhod:

Philadelphia (5) - NEW JERSEY (6) - 1:4
1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Talbot 8.; Salvador 10., Clarkson 13., Kovaljčuk 46.
Obrambe: Brizgalov 27; Brodeur 27.
Sreda:
WASHINGTON (7) - NY RANGERS (1) - 2:3
Konferenčni finale, Zahod
PHOENIX (3) - LOS ANGELES (8) - 0:0
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.