Miha Verlič je dosegel vodilni gol za Olimpijo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Aleš Sila
Aleš Sila ni mogel preprečiti visokega poraza v Gradcu. Foto: Aleš Fevžer
Thomas Koch
Thomas Koch je bil popolnoma na tleh po zadnjem pisku sirene. Eden najboljših avstrijskih hokejistov je že 2. marca končal sezono. KAC si je privoščil preveč spodrsljajev na domačem ledu. V drugem delu so Dornbirn, Sapa in Gradec slavili v sejemski dvorani, ki v letošnji sezoni niti slučajno ni bila neosvojljiva trdnjava. Foto: MMC RTV SLO

Tekma v rezultatskem smislu ni odločala o ničemer, saj sta oba kluba že prej izgubila možnosti za končnico.
Verlič zadel za vodstvo
Bolje so jo začeli gostje, ki so z golom Mihe Verliča z bližine v 10. minuti povedli, z leve strani je lepo podal Aleš Mušič. V 17. minuti je Jake LaPlante napravil prekršek, gostitelji so iz igre vzeli vratarja Sebastiana Stefaniszina, ob igri šestih proti petim pa je takoj zadel Joshua Suares.

Leber ublažil poraz
Nadaljevanje je povsem pripadlo Gradcu, v drugi tretjini je najprej v gneči pred vrati spretno zadel Roland Kaspitz, sekundo pred iztekom časa pa z močnim strelom od daleč še Patrick Coulombe.
Branilec, ki je lani igral za Olimpijo, je v 42. minuti povišal na 4:1. Nekdanji igralec Jesenic Anže Kuralt je pet minut zatem še petič matiral Aleša Silo. Malo pozneje je Rok Leber dosegel še drugi gol za Olimpijo, s katerim je le ublažil poraz. Končni izid je postavil Soares pet minut pred koncem. Končno razmerje strelov je bilo 34:22 za domače.

KAC presenetljivo izpadel
Iz "spodnjega doma" sta si končnico priborila Dornbirn in Sapa Fehervar. Madžari so na tekmi zadnjega kroga slavili proti precej premešani ekipi Dornbirna (2:3). Odločilni zadetek je po veliki napaki Olivierja Magnana Grenierja dosegel Csaba Kovacs tri minute pred koncem. Sapi bi za napredovanje zadostovala že točka.
KAC je v sejemski dvorani s 5:2 odpravil Innsbruck, a to ni bilo dovolj za preboj v končnico. Celovčani, ki so lani v velikem slogu osvojili naslov (v finalu so ugnali Dunaj s 4:0 v zmagah), so odigrali zelo slabo sezono. Trener Christer Olsson se poslavlja, odšlo pa bo tudi veliko dragih tujcev. Navijači KAC-a so na zadnji tekmi izobesili številne plakate proti upravi kluba. Želijo videti avstrijske mladeniče na ledu, ne pa dragih tujcev. Proračun kluba je bil kar osem milijonov evrov, bogata častna predsednica Heidi Horten (njeno premoženje so ocenili na 3,2 milijarde ameriških dolarjev) pa je že napovedala prevetritve kadra.
Salzburg bo prvi izbiral tekmeca v končnici
V ponedeljek zvečer bo v slovitem salzburškem Hangarju 7 na sporedu izbira tekmecev za končnico. Prvi bo izbiral Salzburg, ki je tudi favorit za naslov prvaka. Dunajčani so presenetljivo doma izgubili proti Znojmu s 4:7, kar pomeni, da so zasedli le tretje mesto, Čehi pa so četrti in bodo dobili tekmeca, ki bo ostal. Bolzano si je z zmago v Linzu (1:3) zagotovil drugo mesto.
Beljak, Linz, Sapa Fehervar in Dornbirn bodo prve tekme začeli v gosteh, končnica se začenja v petek zvečer. V četrtfinalu bodo igrali na štiri zmage, v polfinalu in finalu pa na tri zmage.

Jeseničani drugič poraženi
Jeseniške hokejiste so v Val Gardeni premagali domači hokejisti s 5:2 in povedli z 2:0 v zmagah. David Sefič je v četrti minuti zadel za vodstvo 1:0, po dveh golih Gardene pa je Miha Brus v 42. izenačil na 2:2. V zadnjem delu pa so bili domači premočni in dosegli tri zadetke, zadnjega na nebranjena jeseniška vrata v zadnji minuti.

Naslednjo soboto bo tretja tekma v Podmežakli, železarji morajo nujno zmagati, če želijo ohraniti možnosti za polfinale. V primeru izpada v četrtfinalu se bo državno prvenstvo začelo 15. marca. jeseničani se bodo pomerili s Playboy Slavijo, Telemach Olimpija pa bo gostila Triglav. Igrali bodo na dve zmagi.

DRUGI DEL, 10., zadnji krog

Za uvrstitev od 7. do 12. mesta:
GRADEC - TELEMACH OLIMPIJA
6:2 (1:1, 2:0, 3:1)
1.700; Soares 17., 55., Kaspitz 29., Coulombe 40., 42., Kuralt 47.; Verlič 10., Leber
50.

KAC CELOVEC - INNSBRUCK
5:2 (2:0, 0:2, 3:0)
3.700; Koch 4., Spurgeon 8., Iberer 43., Fretter 48., Scofield 52.; Pittl 36., Malik 38.

DORNBIRN - SAPA FEHERVAR
2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
3.050; Aquino 19., D'Aversa 33.; Naglich 6., Sertich 15., Kovacs 57.

5:2 (0:0, 3:1, 1:0)
Kostner 17., Chvostek 17., Demetz 44., Bregenzer 57., Stampfer 60; Sefič 4., Brus 42.

5:4 (1:1, 2:1, 2:2)

V odebeljenem tisku je izid v zmagah, igrajo na tri zmage. Tretje tekme bodo v soboto.