Trener Gaber Glavič se je zavedal, da bo to zelo težko gostovanje, saj so mladi hokejisti rdečih bikov drsalno izvrstni. Po dveh grenkih porazih na celinskem pokalu v Renonu prejšnji konec tedna se Jeseničani še niso pobrali.

Gostitelji so zadeli že po minuti in pol igre, zadel je Julian Klöckl. V 8. minuti je Paul Huber povišal na 2:0 in slovenski prvaki so bili v velikih težavah. Luka Bašič je s šestim zadetkom v sezoni prednost znižal v 13. minuti ob prednosti igralca več. Že v naslednji minuti so Salzburžani znova povedli za dva zadetka, ko je bil natančen Nico Feldner.

Nekaj upanja na preobrat je z zadetkom prinesel Nik Pem ob "power playu", a znova so imeli Salzburžani takoj pripravljen odgovor. Paul Stapelfeldt je zadel za 4:2. Od 29. do 31. minute so jeseniški hokejisti po izključitvah kapetana Andreja Tavžlja in Jesseja Jyrkkia igrali celo z dvema igralcema manj, a domačim ni uspelo povišati vodstva. Tadej Čimžar je v 37. minuti znižal na 4:3

Tudi zadnje tretjine železarji niso dobro začeli. Daniel Wirt je v 43. minuti še petič matiral Clarka Saundersa. Končni izid je postavil Luka Kalan v 48. minuti, a je bilo to premalo za kakšno točko v Mozartovem mestu.

V soboto bo v dvorani Podmežakla prvi letošnji derbi v Alpski ligi. Na pripravljalni tekmi na Bledu in na finalu pokala je bila boljša Olimpija.