Markus Piispanen je v uvodne četrt ure dvakrat matiral Roberta Kristana. Finec je bil najboljši igralec tekme, saj je prispeval še tri podaje. Foto: www.alesfevzer.com
Matic Kralj
Navijači Jesenic
Derbi pred 2.500 gledalci dobile Jesenice

Pred dobrim mesecem dni sta se ekipi že srečali v finalu Pokala Slovenije. Takrat so železarji zmagali s 3:0. Prvi plošček je vrgel kanuist Benjamin Savšek, ki je pred 14 dnevi v Pauju osvojil naslov svetovnega prvaka v slalomu na divjih vodah. V hokejskem hramu na Ledarski 4 se je zbralo kar 2.500 gledalcev, ki so pripravili odlično vzdušje.

Piispanen zelo iznajdljiv pred vrati
Gostitelji so povedli v 4. minuti, ko je Markus Piispanen po podaji Luke Kalana z desne strani presenetil Roberta Kristana. Obrambi nista bili boljši del moštev, priložnosti so se vrstile. Vratar Clarke Saunders je nekajkrat sijajno posredoval in preprečil izenačenje, ko je na kazenski klopi sedel Luka Bašič. Dvakrat ga je v isti akciji rešila tudi vratnica.

V 13. minuti je Nejc Stojan izza vrat lepo našel Piispanena, ki se je odlično znašel in ukanil Kristana. Čuvaj mreže Olimpije ni najbolje posredoval ob bližnji vratnici. Gostje niso bili šokirani, saj je Matic Kralj le 42 sekund zatem znižal po protinapadu in natančni podaji Andreja Hebarja. Priložnost za izenačenje je imel Kristjan Čepon, ki je bil popolnoma sam pred Saundersom, a je zadel vratnico. To je bil že tretji strel Ljubljančanov v okvir vrat v uvodni tretjini.

Zmaji odlični ob prednosti igralca več
V 29. minuti je Stojan streljal z modre črte, Miha Brus pa je lepo podstavil palico pred vrati in Jeseničani so povedli s 3:1. Olimpija se je vrnila v igro v 33. minuti, ko je imela igralca več. Izključen je bil Tadej Čimžar, Kralj pa je iz bližine poslal plošček v mrežo. Kmalu zatem je moral na kazensko klop še Gašper Glavič, po 28 sekundah "power playa" je z močnim strelom izenačil Maks Selan. Ljubljančani so imeli po dveh tretjinah več strelov na vrata (25:30).
V zadnji tretjini velika premoč železarjev
Jeseničani so najboljšo igro prikazali v zadnji tretjini, ko so krenili odločno proti vratom Kristana. V 44. minuti je na kazenski klopi zaradi zadrževanja sedel Miha Zajc, Piispanen je podal pred vrata, kjer je Kalan iz bližine zadel za 4:3. Tri minute zatem je Finec na podoben način zaposlil Brusa, ki je močno nagnil tehtnico na stran gostiteljev. Olimpija nikakor ni našla prave igre in Luka Bašič je iz bližine povišal na 6:3 v 53. minuti. Končni izid je postavil Luka Ulamec dve minuti in pol pred koncem po lepi akciji Marka Severja.
Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 39:38. Železarji so se z osmo zaporedno zmago zavihteli na vrh lestvice.
Slovenska kluba v Alpski ligi se bosta kmalu znova pomerila, naslednji medsebojni obračun bo 25. oktobra v Tivoliju. V naslednjih tekmah pa bodo Jeseničani 21. oktobra gostili Feldkirch, Ljubljančani pa isti dan gostovali v Zell am Seeju.