Amelie Dideriksen je bila presenečena, da ji je uspelo ubraniti naslov svetovne prvakinje. Foto: Reuters
Pibernik po slabi sezoni odlično dirkal v Ponferradi

Podobno kot lani Mohorič je 22-letni Norvežan, ki je pred kratkim podpisal dveletno pogodbo z ekipo Katjuša, v cilj 182 km dolge preizkušnje prišel sam. Konkurenco je strl s silovitim napadom na klancu v zadnjem krogu in prednost na spustu zadržal.

Sedem sekund je zaostala skupina 38 kolesarjev, med katerimi je bil tudi slovenski adut Luka Pibernik. Lanski državni prvak do tako želene medalje v šprintu ni mogel, bil je preveč zaprt in osvojil je 15. mesto.

Srebro je osvojil Avstralec Caleb Ewan, norveško zmagoslavje pa je na tretjem mestu dopolnil Kristoffer Skjerping.

"Proga je bila izjemno zahtevna, izčrpljajoča. Na koncu so pošle moči in udarili smo se res tisti, ki smo še imeli nekaj v nogah. Vsa čast reprezentančnim kolegom. Pomagali so, kot so lahko. Izjemen je bil Rok Korošec. Zaradi njega nisem po nepotrebnem trošil moči. V šprintu sem v zadnjem ovinku storil napako, ker sem ostal na kolesu favorita Ewna. Mislil sem, da bo iz ovinka pospešil na polno, kar se ni zgodilo. Ostal sem zadaj," je za Val 202 povedal Pibernik, ki je lahko po ponesrečeni sezoni zadovoljen z najpomembnejšo dirko sezone.

V slovenski ekipi so bili še Gašper Katrašnik, Rok Korošec, Domen Novak, Luka Pibernik in Matej Razingar, ki so se podredili taktiki in delali za Pibernika.

V konkurenci mladink je naslov prvakinje v cestni dirki ubranila danska kolesarka Amalie Dideriksen. 18-letnica je imela v ciljnem šprintu 72 kilometrov dolge preizkušnje več moči od Italijanke Sofie Bertizzolo in Poljakinje Agnieszke Skalniak.

Nastopila je tudi Katja Jeretina, ki je z zaostankom 9 minut in 43 sekund osvojila 59. mesto. "Dirka je bila zahtevna. Že na štartu so dekleta hitro začela, tega tempa nisem mogla držati. Na klancu se mi je skoraj uspelo priključiti skupini, a sem ostala v drugi skupini. Za prvič sem pokazala tisto, kar sem lahko, proga je bila namreč zelo zahtevna," je svoj nastop povzela Jeretina.