Tony Gallopin je taktično odlično odpeljal San Sebastian. Foto: EPA

25-letni član RadioShacka, ki je prejšnjo sezono nesrečno končal zaradi zlomljene roke ob padcu na cestni dirki na svetovnem prvenstvu v Limburgu, je taktično odlično ocenil svoje zmožnosti in po solopobegu ob zadnjem vzponu na Arkale slabih 15 kilometrov pred ciljem suvereno opravil s konkurenco. Pred favoriziranima Alejandrom Valverdejem in Romanom Kreuzigerjem je imel skorajda pol minute prednosti.

Gallopin je še največji uspeh v dozdajšnji karieri doživel z etapno zmago na Touru po Luksemburgu. Lani je v San Sebastianu slavil Luis Leon Sanchez. Edini Slovenec Kristijan Koren je ostal brez uvrstitve.

Dirka po Poljski tudi s štirimi Slovenci
Diego Ullisi je dobil prvo etapo Dirke po Poljski s ciljem v Madonni di Campiglio. Kolesar Lampreja je v zaključku dobil sprint skupine 15 kolesarjev, ki si je nabrala 53 sekund prednosti pred najbližjimi zasledovalci. Drugo mesto je zasedel Kolumbijec Darwin Atapuma, tretji pa je bil Poljak Rafal Majka.

Na dirki tekmujejo tudi štirje Slovenci, Simon Špilak je bil 31., Robert Vrečer 56., Grega Bole 105., Luka Mezgec pa 130.