Simon Gerrans je dobil šprint. Foto: EPA

Kolesar Orica-GreenEdgea je imel v zaključku več moči od zmagovalca dveh etap Belgijca Giannija Meersmana, tretje mesto je zasedel Francoz Samuel Dumoulin.

Simon Špilak (Katjuša) je za najhitrejšimi zaostal pet sekund, zasedel 41. mesto, v skupnem seštevku pa nazadoval za mesto, tako je zdaj 14., za vodilnim Ircem Danielom Martinom zaostaja minuto in 55 sekund. Drugi je z zaostankom 17 sekund Španec Joaquim Rodriguez, tretji Kolumbijec Nairo Quintana pa zaostaja 28 sekund.

Predzadnja etapa je bila posvečena leta 2011 umrlemu kolesarju Xavierju Tondu, cilj je bil v njegovem rojstnem mestu Vallsu. Dirka se bo v nedeljo končala s 122 kilometrov dolgo krožno etapo v Barceloni, cilj bo na Montjuicu.

Ulissi zadržal vodstvo
Na kolesarski dirki Teden Coppija in Bartalija je bil na sporedu 14,3 kilometra dolg kronometer. Dobil ga je Italijan Adriano Malori, ki je za 14 sekund premagal Rusa Antona Vorobjeva in za 18 rojaka Morena Moserja. Slovenskih kolesarjev ni bilo med najboljšimi.

V skupnem seštevku je vodstvo zadržal še en Italijan Diego Ulissi, ki ima pred zadnjo etapo minuto in 35 sekund prednosti pred rojakom Damianom Cunegom. Tudi v skupni razvrstitvi Slovencev oziroma članov novomeške ekipe Adria Mobil ni med najboljšimi.

Dirka po Kataloniji, 6. etapa,
Almacellas-Valls, 178,7 km:
1. S. GERRANS AVS 3:55:46 2. G. MEERSMAN BEL vsi 3. D. RATTO ITA isti 4. S. DUMOULIN FRA 5. D. WYSS ŠVI čas ... 41. S. ŠPILAK SLO Skupni vrstni red po 6. etapi: 1. D. MARTIN IRS 26:16:22 2. J. RODRIGUEZ ŠPA +0:17 3. N. QUINTANA KOL 0:45 4. B. WIGGINS VB 0:54 5. M. SCARPONI ITA 0:55 ... 14. S. ŠPILAK SLO 1:55