Kolesarji Adrie Mobil so osvojili 27. mesto. Foto: EPA

Za nas je velikanski uspeh, da smo v svoji prvi sezoni že na svetovnem prvenstvu. Zato bi bili zadovoljni z vsakršnim dosežkom. Tako smo tudi z 12. mestom, čeprav nam je žal za nekaj sekund, ki so nas delile do desetega mesta. A dosežek je realen, razlike v sami ekipi so vendarle prevelike, da bi lahko računali na boljši rezultat.

Gorazd Penko, trener ekipe BTC City
BTC City na SP-ju 2014
Ekipa BTC City, v kateri je bila tudi najboljša slovenska kolesarka Polona Batagelj, je osvojila dvanajsto mesto med štirinajstimi nastopajočimi ekipami. Foto: EPA

BTC City v postavi Polona Batagelj, Urša Pintar, Eugenija Bujak (Poljska), Mia Radotić (Hrvaška), Martina Ritter (Avstrija) in Elena Valentini (Italija) si je na 36 km dolgi progi v Ponferradi nabrala štiri minute in dvajset sekund zaostanka za zmagovalkami, ameriško ekipo Specialized Lululemon, ki je tretjič zapored osvojila naslov prvakinj. Drugo mesto je z zaostankom minute in 18 sekund osvojila Orica, tretja pa je bila s še dobro minuto več zaostanka Astana.

"Mislim, da smo odpeljale dobro. Hitrost je bila konstantna, v primerjavi s tekmo svetovnega pokala na Švedskem smo bile boljše. Torej, že ena tekma nas je veliko naučila. Boljše, kot smo odpeljale, ne bi mogle," je povedala Polona Batagelj.

Adria Mobil prehitela dve ekipi
Ekipni kronometer v moški konkurenci je dobilo moštvo BMC Racing Team, druga je bila ekipa Orica-GreenEdge, tretja je bila Omega Pharma-QuckStep. Edina slovenska ekipa, Adria Mobil, z gonilno silio Klemnom Štimulakom ni izboljšala 20. mesta z lanskega SP-ja v Firencah - na koncu je prehitela zgolj dve ekipi in je osvojila 27. mesto. Kristjan Koren je s Cannondaleom osvojil 9. mesto.

Svetovno prvenstvo v Ponferradi v Španiji bo trajalo do prihodnje nedelje, ko bo na sporedu moška cestna dirka v elitnem razredu.