Enrico Battaglin je bil najhitrejši na prvi letošnji "gorski" etapi Gira. Foto: EPA
Enrico Battaglin
Battaglin velja za enega izmed najobetavnejših italijanskih kolesarjev. Foto: EPA
Battaglinu šprint manjše skupine

Tekmovalci na Giru so prvič letos premagovali malce težje klance. V zadnjih 50 kilometrih sta jim na poti stala dva gorska cilja - prvi tretje kategorije, drugi sedem km pred ciljem pa druge kategorije, 907 metrov visoki Croce Ferrata.
246 kilometrov dolgo etapo od Policastra do Serre San Bruno na skrajnem jugu Italije sta zaznamovala dež in skupinski šprint glavnine, potem ko je bil 300 metrov pred ciljem ujet ubežnik Danilo Di Luca.
Wigginsa ustavil padec pred njim
23-letni Battaglin, član ekipe Bardiani, si je zmago privozil na kratkem zaključnem vzponu, ko si je priboril nekaj metrov prednosti pred tekmeci. Drugi je bil Fabio Felline, tretji pa Giovanni Visconti. Paolini, vodstvo je prevzel po ponedeljkovi etapi, je končal na desetem mestu in obdržal rožnato majico.
Zaradi padca pred njim pa je tri kilometre pred ciljem nekaj dragocenega časa izgubil eden od favoritov, Britanec Bradley Wiggins. Na 48. mestu je zaostal 17 sekund za najboljšimi in v skupnem seštevku z drugega mesta padel na šesto. Vodstvo njegove ekipe Sky se je pritožilo, vendar je tekmovalna žirija ocenila, da Wiggins ni bil oškodovan, zato so rezultati ostali nespremenjeni.

148. G. BOLE          SLO     isti čas

Skupni vrstni red po 4. etapi: 1. L. PAOLINI ITA 15:18:51 2. R. URAN KOL +0:17 3. B. INTXAUSTI ŠPA 0:26 4. V. NIBALI ITA 0:31 5. R. HESJEDAL KAN 0:34 6. B. WIGGINS VB isti čas 7. G. CARUSO ITA 0:36 8. S. L. HENAO KOL 0:37 9. M. SANTAMBROGIO ITA 0:39 10. C. EVANS AVS 0:42 ... 94. G. BOLE SLO 19:20 133. R. VREČER SLO 26:41 167. L. MEZGEC SLO 32:24