25-letni Belgijec Dylan Teuns je zmagovalec Dirke po Poljski. Foto: EPA

Poels (Sky), ki bo na letošnji Dirki po Španiji v vlogi pomočnika Chrisa Frooma, je na cilju v klanec dobil obračun peterice kolesarjev, v kateri sta bila tudi Teuns in Majka. Poljak, ki je napadel 2,2 km pred ciljem (sledila sta lahko le Teuns in Poels), je osvojil tretje mesto in dobil odbitek štirih bonifikacijskih sekund, a to ni bilo dovolj za skupno zmago, saj je za Teunsom (danes peto mesto) zaostajal šest sekund.

Na gorski etapi ni manjkalo napadov, neutruden je bil zlasti Peter Sagan, a večje prednosti si nihče ni privozil. Simon Špilak (47.) je v cilj prišel z osmimi minutami zaostanka, v skupnem seštevku je osvojil 51. mesto.

Konec tedna (nedelja) bo v ospredju cestna dirka evropskega prvenstva v Herningu. V slovenski deveterici bo kapetan Luka Mezgec, ki je na Dirki po Poljski včeraj taktično odstopil.

Danes so v Herningu na cestnih dirkah tekmovali mladinke, mlajše članice in mladinci. Za najboljšo slovensko uvrstitev je poskrbel mladinec Aljaž Omerzel, ki je bil 27.