Luka Mezgec je na dirki serije World Toura v šprinterskih zaključkih neustavljiv. Foto: EPA
Luka Mezgec
V cilju pete etape je bila prednost Luke Mezgeca večja od dveh dolžin kolesa. Foto: EPA
Mezgec po tretji etapni zmagi v Kataloniji

25-letni Mezgec je v ciljnem šprintu najdaljše etape letošnje katalonske Vuelte (220 km) ugnal Francoza Juliana Alaphilippa in Samuela Dumoulina. Klanec pred ciljem ni bil preveč selektiven in Mezgec je ostal v večji skupini, ki se je borila za etapno zmago. Kilometer pred ciljem je bil že v najboljšem položaju, nato je počakal na zaključno akcijo in z izjemno močjo pohodil pedale. V cilju je imel prednost za več kot dve kolesi.

"Na štartu si zaradi profila etape in zadnjega vzpona nisem mislil, da lahko zmagam. Počakal sem na zadnjih 200 metrov in začel močno šprintati," je povedal Mezgec, ki je dobil že prvo in drugo etapo, v četrtek pa v naporni etapi precej trpel. Dodatno ga je izčrpalo mrzlo vreme. Tokrat je bilo topleje in vse se je izšlo sanjsko.

Le nekaj kilometrov pred ciljem je kolesarje čakal kratek, a precej strm vzpon na Alt de Lilla, potem pa spust v Valls, kjer je bil (v rahel klanec) cilj te razgibane etape. V soboto bo imel Mezgec priložnost za novo zmago, saj bo 172 km dolga etapa (El Vendrell-Vilanova i la Geltru) precej ravninska.

V skupnem seštevku ni sprememb. Vodi Joaquim Rodriguez, štiri sekunde zaostaja Alberto Contador. Za skupno zmago se bosta "udarila" v nedeljo, ko bo v Barceloni zadnja etapa.

Božič sedmi na dirki v Belgiji
Slovak Peter Sagan je zmagovalec enodnevne dirke za veliko nagrado E3 v Harelbeku. Sagan je v ciljnem šprintu najboljše četverice ugnal Nizozemca Nikija Terpstro, Britanca Gerainta Thomasa in še enega Nizozemca Stijna Vandenbergha. Borut Božič je bil z minuto in 19 sekundami zaostanka sedmi, Kristijan Koren (+3:14) pa je končal na 45. mestu.