Demi Vollering je slavila zmago kariere. Foto: ASO

Zadnja, osma, etapa je bil kronometer v Pauju, dolg je bil dobrih 22 kilometrov. Švicarka Marlen Reusser (Team SD Worx) je slavila 21. zmago med profesionalkami in kar 11. v vožnji na čas (leta 2019 je prvo zmago v mednarodni konkurenci dosegla na kronometru Ljubljana–Domžale–Ljubljana).

Marlen Reusser je z zmago v skupnem seštevku pridobila dve mesti in osvojila 28. mesto. Foto: ASO

Prva tri mesta za SD Worx
Njena moštvena kolegica Demi Vollering je pot do skupne zmage tlakovala v soboto, ko je dobila kraljevsko etapo z vzponom na Tourmalet. Tokrat je osvojila drugo mesto, zaostala je 10 sekund. Prevlado ekipe Team SD Worx je dopolnila Lotte Kopecky, ki je bila tretja (zaostala je 38 sekund).

Kam so šle preostale majice?
Kopecky je sicer rumeno majice vodilne nosila prvih šest etap. Belgijka je na koncu zelo presenetljivo osvojila drugo mesto, za Vollering je zaostala tri minute in tri sekunde, enak zaostanek je na končnem tretjem mestu imela Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM Racing). Poljakinja je dobila seštevek za najboljšo v gorskih ciljih, najboljša po točkah je bila Kopecky, najboljša mlada kolesarka pa je Cedrine Kerbaol (CERATIZIT-WNT Pro Cycling).