Peter Sagan se je veselil druge etapne zmage na letošnji Dirki po Švici. Foto: EPA

Slovak je na 180 km dolgi preizkušnji med Zernezom in Bad Ragazom v ciljnem šprintu ugnal Italijana Danieleja Bennatija in Belgijca Philippa Gilberta. Sagan je dolgo čakal na napad, a nato tega izvedel zelo odločno in tekmece pustil kar precej za sabo. Veselil se je enajste zmage v sezoni.

V skupni razvrstitvi vodi Frank, ki je končal v isti skupini kot Sagan. Švicar ima 13 sekund prednosti pred lanskim zmagovalcem Portugalcem Ruijem Albertom Fario da Costo, Čeh Roman Kreuziger je tretji s 23 sekundami zaostanka. Simon Špilak (Katjuša) je deveti, zaostaja minuto in 50 sekund. Danes je bil 26., ciljno črto pa je prečkal v času zmagovalca.

Vrečer pridno zbiral točke
Jani Brajkovič
(Astana) je bil danes 30., Grega Bole (Vacansoleil) 56. (+1:04), Robert Vrečer (Euskaltel) pa 119. (+5:47).
Že kmalu po štartu se je Vrečer odpravil v beg, družbo so mu delali Maxime Bouet (Ag2r-La Mondiale), Manuele Mori (Lampre-Merida) in Reto Hellenstein (IAM Cycling). Vrečer je bil najhitrejši na šprintu na Ringstrasse po 119,6 km, dobil pa je tudi gorski cilj prve kategorije na Julierpassu. S tem je prevzel vodstvo v točkovanju šprintov (15 točk) in gorskih ciljev (31 točk).

V nedeljo kolesarje čaka zadnja etapa, 26,8 kilometra dolga vožnja na čas po hriboviti trasi med Bad Ragazom in Flumserbergom.

8. etapa, Zernez-Bad Ragaz, 180 km:
  1. P. SAGAN           SLK    4:33:26
  2. D. BENNATI         ITA        vsi
  3. P. GILBERT         BEL
  4. M. ALBASINI        ŠVI       isti
... 26. S. ŠPILAK SLO 30. J. BRAJKOVIČ SLO čas 56. G. BOLE SLO +1:04 119. R. VREČER SLO 5:49 Skupni vrstni red po 8. etapi: 1. M. FRANK ŠVI 30:16:02 2. R. DA COSTA POR +0:13 3. R. KREUZIGER ČEŠ 0:23 4. T. PINOT FRA 0:44 5. B. MOLLEMA NIZ 0:46 ...
9. S. ŠPILAK SLO 1:50 15. J. BRAJKOVIČ SLO 4:43 78. G. BOLE SLO +1:04 135. R. VREČER SLO 1:10:04