Domen Lorbek je bil tokrat z 21 točkami najbolj razpoložen pri gostih. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Aleš Pipan
Nekdanji slovenski selektor Aleš Pipan je MZT popeljal do sedme zmage v ligi. Foto: MMC RTV SLO

Gostitelji so večji del drugega polčasa prevladovali, a jim Krka ni dovolila izrazitejše prednosti. Po tretji četrtini je bilo le dve točki razlike (67:65). Krka je v 34. minuti po trojki Domna Lorbka izenačila na 74, nato pa je bila ves čas v zaostanku. Po štirih zaporednih točkah Todorja Gečevskega za 90:82 v 39. minuti je bila tekma praktično odločena. Lorbek je s še eno trojko približal goste na 90:86, a sta bila v naslednjih napadih pri metu za tri točke nenatančna Edo Murić in Erjon Kastrati.

Krkaši so sredi tedna izpadli iz Pokala Eurochallenge, v jadranski ligi pa so nazadnje slavili v 10. krogu na slovenskem derbiju z Unionom Olimpijo. Olimpija v ponedeljek ob 20.30 gosti Budućnost.