Luka Dončić je bil neustavljiv v dvorani miru in prijateljstva. Foto: EPA
Giorgos Printezis (desno) je blestel v podaljšku, ko niti Dončić ni mogel rešiti Reala. Foto: EPA

Madridčani so doživeli že šesti poraz v Evroligi, zelo se pozna, da manjkajo Anthony Randolph, Sergio Llull in Gustavo Ayon. Grki so po sijajni uvodni četrtini vseskozi vodili, a Jaycee Carroll je s trojko 12 sekund pred koncem rednega dela izsilil podaljšek. V dodatnih petih minutah se je razigral Georgios Printezis, ki je nanizal kar devet točk.

Udaren začetek Grkov
Olympiacos je na krilih Vasilisa Spanoulisa, ki se je uspešno vrnil na parket, povedel z 18:6. Tri minute pred odmorom so imeli gostitelji še vedno 12 točk naskoka (29:17), nato pa je Dončić ujel priključek. Po prvem polčasu je Real zaostajal le še za šest točk (33:27), Dončić je v uvodnih 20 minutah dosegel deset točk.

Dončić držal Real v igri
Slovenski reprezentant je v tretji četrtini dosegel osem točk, po 30 minutah pa so Grki vodili s 56:47. Sedem minut pred koncem rednega dela ni prav nič kazalo na podaljšek (64:53). Končnica je pripadla Realu, Dončić je 57 sekund pred koncem znižal na 72:69, po zgrešenem metu Spanoulisa je Carroll prvi met za tri točke zgrešil, a je dobil novo priložnost in 12 sekund pred koncem je bil natančen. Štiri sekunde pred koncem je imel Printezis dva prosta meta, vendar je oba zgrešil in odločal je podaljšek.
Printezis neustavljiv v podaljšku
18-letni Dončić je s tretjo trojko po dveh minutah podaljška poskrbel za vodstvo Madridčanov (77:79), a je Printezis najprej izenačil, nato pa zadel še trojko za 82:79. Real kar tri minute ni dosegel niti točke, neustavljivi Printezis pa je povišal prednost Olympiacosa na 89:80. Piko na i je postavil Kostas Papanikolaou s trojko dve sekundi pred koncem. Navijači so bili v ekstazi na razprodanih tribunah dvorane miru in prijateljstva.
Ostaja najboljši strelec in tudi najkoristnejši igralec Evrolige
Dončić bi lahko bil že drugi krog zapored najkoristnejši igralec Evrolige, saj je imel tako v prejšnjem kot v tem krogu najboljši statistični indeks med vsemi igralci, a naziv MVP se po pravilih podeljuje le košarkarjem iz zmagovalnih ekip. Dončić je imel v prejšnjem krogu proti Crveni zvezdi indeks 32, tokrat pa celo 36. V 10. krogu sta bila MVP igralca Nando De Colo in James Gist (30), tokrat pa bo član Himkija Aleksej Šved (35 indeks, 30 točk).

V tem krogu je bil Dončić najboljši strelec in igralec z najvišjim indeksom, tako da ostaja prvi strelec Evrolige s povprečjem 20,9 točk na tekmo in najkoristnejši igralec (27,8). Po točkah je izenačen s Švedom, po indeksu pa drugouvrščeni De Colo močno zaostaja (20,8).
Dragić razigran v Beogradu
Crvena zvezda je ugnala Anadolu Efes s 100:81. Edo Murić je igral le pet minut, Zoran Dragić pa je imel najvišjo minutažo v svoji ekipi, s 14 točkami, 5 skoki in 4 podajami pa je imel tudi najvišji statistični indeks pri Efesu (19).

11. krog:
CRVENA ZVEZDA - ANADOLU EFES
100:81 (29:23, 21:21, 24:18, 26:19)
Feldeine 29 (4/7 za tri), Rochestie 11, Dunston 16, Dragić 14 (6/8 za dve, 0/3 za tri, 5 skokov in 4 podaje v 35 minutah, Murić 0 v 6 minutah.

OLYMPIACOS - REAL MADRID
* 92:83 (18:8, 16:22, 22:17, 16:25)
Printezis 21, Strelnieks 15, Papanikolaou 14, Milutinov in McLean po 12; Dončić 33 (8/12 za dve, 4/9 za tri), 6 skokov in 4 podaje v 37 minutah, Carroll 24, Tavares 8.

* - po podaljšku

BARCELONA - FENERBAHČE
68:83 (28:22, 10:17, 13:25, 17:19)
Hanga 15, Seraphin in Pressey po 12; Sloukas 17, Wanamaker 16, Nunnally 14, Vesely 13.

Četrtkove tekme:
ŽALGIRIS
- PANATHINAIKOS
80:74 (10:20, 21:13, 33:14, 16:27)
Jankunas 17, White 13, Pangos 12; Pappas 16, Singleton 15, Calathes 10.

BROSE BAMBERG - CSKA MOSKVA
76:92 (20:22, 19:20, 20:28, 17:22)
Rubit 16, Nikolić 5 točk (2/3) in 4 podaje v 20 minutah; De Colo 20, Clyburn 15, Rodriguez 14.