Matic Rebec se je znova izkazal, a ni imel dovolj podpore soigralcev. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Motivirani Grki so z delnim izidom 15:2 hitro prevzeli pobudo. Gostiteljem prvenstva se je uspelo oblepiti že na 21:9, vendar pa so se Slovenci na začetku drugega dela igre približali na 26:21. Grki so zadeli nekaj težkih metov in pobegnili na 37:23. Takrat se je slovenska reprezentanca zbudila in po desetih zaporednih točkah, na katere Grčija ni odgovorila, prišla zelo blizu. Grki so prvi polčas zaključili z osmimi zaporednimi točkami (45:33).

Grki so zatem prednost dvignili na 19 točk (60:41). Ko se je dobre tri minute pred koncem tekme zdelo, da je tekma odločena, pa je sledil še zadnji juriš Slovencev, ki so se po treh zaporednih trojkah, dveh sijajnega Matica Rebca in ene Alekseja Nikolića, približali na le šest točk zaostanka (72:66). Po minuti odmora grške reprezentance so sledili trije neuspešni napadi naših, Grki so to izkoristili, vodstvo so znova dvignili na deset točk (76:66). Grkom je do konca uspelo odbiti vse poskuse preobrata naše reprezentance in sanj o četrtfinalu in uvrstitvi med najboljših osem reprezentanc prvenstva je bilo konec.

Izjemni Rebec je dosegel kar 33 točk, dodal pa še osem skokov in sedem podaj. Zadel je kar sedem trojk.

Pred Slovenci sta zdaj tekmi za razvrstitev od 9. do 12. mesta. Petkov nasprotnik je reprezentanca Poljske, v nedeljo pa se naši lahko udarijo z Italijo ali Veliko Britanijo.