Jaka Klobučar je dosegel 16 točk. Foto: ABA photo
Krka v 2. polčasu nadoknadila 16 točk

Slovenska predstavnika imata še nekaj možnosti za uvrstitev na 7. mesto, ki še neposredno vodi v evropski pokal. Ker je Radnički zmagal v Skopju (87:95), je odločitev preložena na nedeljo in ponedeljek. Na želje Krke in Olimpije bo najbolj vplivala ponedeljkova tekma Mega Vizura - Budućnost. Zmaga gostiteljev bi bila voda na mlin Olimpije, ki seveda mora zmagati v Zadru (ta se želi izogniti izpadu iz lige), ob tem pa mora slaviti še Igokea nad Širokim. Krka bi zasedla sedmo mesto ob porazu Mega Vizure ne glede na izida Olimpije in Igokee.
Novomeščani v drugem polčasu stopili na plin
Krka je na zadnji tekmi zapustila dober vtis, saj se je z borbeno igro vrnila od visokega zaostanka, hkrati pa je srečanje končala z vsega šestimi igralci. Zvonko Buljan je bil izključen v prvem polčasu, Edo Murić, Marko Pajić in Malcolm Ray Armstead so poškodovani, pet osebnih napak pa sta naredila Luka Lapornik in Erjon Kastrati.

Novomeščani so po slabem prvem polčasu (32:48) v nadaljevanje krenili veliko bolj ambiciozno. Z delnim izidom 17:0 so se najprej približali tekmecu (47:48), prehiteli pa so ga v zadnjih petih minutah, ko je vajeti v napadu prevzel izkušeni Jasmin Hukić. Deset od svojih 17 točk je dosegel v zadnji četrtini in tako poskrbel, da je Krka dve minuti in pol pred koncem prišla do prednosti z 72:65, ki je gostje niso več ujeli.
Potniki na sklepni turnir četverice so že znani (Crvena zvezda, Cedevita, Partizan in Cibona), ni pa še jasno, kdo bo s kom igral v polfinalu.