Beno Udrih ni bil uspešen le v napadu. Svoj delež je prispeval tudi v obrambi pri pokrivanju Damiena Lillarda. Foto: Reuters

Slovenski organizator igre je na parket stopil ob koncu prve četrtine in v svoji 44. tekmi končnice zadel prvih šest metov. Ob koncu je bil njegov met 9/14. 32-letni Savinjčan je še dodatno olajšal vrnitev prvemu organizatorju igre Miku Conleyju, ki je po štirih izpuščenih tekmah začel srečanje, a se mu ni bilo treba naprezati. Memphis je prepričljivo vodil od začetka do konca, tako da je Conley igral le 24 minut.

"Bil sem povsem odprt, take mete moraš izkoristiti. Zadeval sem in potem sem dobro izkoristil še dva bloka, ki jih je postavil Kosta Koufos. Bil sem zares agresiven," je povedal Udrih, ki ga je pohvalil tudi trener Portlanda Terry Stotts. "Bil je X-faktor. Po malem je počel vse. V Ligi NBA je že dolgo in je učinkovit."

Udrih je prvi košarkar v Ligi NBA po Nicku Van Exlu (2003), ki je v končnici prišel s klopi in dosegel vsaj 20 točk, 7 skokov in 7 podaj.

Veliko dela je opravila centrska naveza Zach Randolph-Marc Gasol. Randolph je prispeval 16 točk in 11 skokov, Gasol 15 točk in 11 skokov. Conley je tekmo končal pri 16 točkah in presedel celotno zadnjo četrtino. Pri Portlandu je bil z 32 točkami najučinkovitejši LeMarcus Aldridge, za katere pa je porabil kar 34 metov. Damien Lillard, organizator igre Blazersov, je vknjižil le 11 točk ob metu 5/21.

V najzanimivejšem obračunu prvega kroga so LA Clippersi s 107:92 odpravili branilce naslova iz San Antonia. Chris Paul je dosegel 32 točk, Blake Griffin pa 26 točk in 12 skokov. Odločilno prednost so si Clippersi nabrali v tretji četrtini, ko so povedli za 18.

Cleveland je serijo proti Bostonu odprl z zmago s 113:100. Prva nosilka Vzhoda Atlanta je z 99:92 premagala Brooklyn.

VZHOD, 1. krog:
ATLANTA (1) - BROOKLYN (8)
99:92 (32:20, 23:25, 19:17, 25:30)
Korver 21, Carroll in Teague po 17, Schroder 12, Horford 10 in 10 skokov; Lopez (14 skokov) in Johnson po 17, Young 15 in 10 skokov, Williams in Jack po 13.

CLEVELAND (2) - BOSTON (7)
113:100 (27:31, 35:23, 29:22, 22:24)
Irving 30, James 20, Love 19 in 12 skokov, Thompson 12; Thomas 22, Turner in Olynyk 12, Bass, Smart in Crowder po 10.

ZAHOD, 1. krog:
MEMPHIS (5) - PORTLAND (4)
100:86 (25:15, 33:24, 28:23, 14:24)
Udrih 20 (met: 9/14), 7 skokov in 7 podaj v 24 minutah, Randolph (11 skokov) in Conley po 16, Gasol 15 in 11 skokov, Green 11; Aldridge 32 in 14 skokov, Batum 15, Lillard 14.